Google Paper Signals: Sesinizle kontrol edebileceğiniz kağıt objeler

Google Paper Signals: Sesinizle kontrol edebileceğiniz kağıt objeler

Birkaç küçük elektronik parça ve biraz kağıtla inşa edebileceğiniz Google Paper Signals, sesli komutlar üzerinden sizi, hava durumu ve bitcoin borsasındaki hareketlere dair bilgilendiriyor. Aynı zamanda bayram, sevgililer günü veya Nasa'daki bir roket kalkışı gibi önemsediğiniz günleri size hatırlatan Paper Signals'ın Google'ın bir deneyi olduğunu söylemek mümkün.

Bu özelliklerin dışında Paper Signals'a kazandırmak istediğiniz her özellik için g.co/papersignals 'ı ya da https://smooth.technology/paper-signals'ı ziyaret edebilir ve hatta yapacağınız geliştirmeler için veri havuzundan yararlanabilirsiniz.

Paper Signals'ı inşa etmek için ihtiyacınız olan tüm malzemeler Ada Fruit sitesinde mevcut. Ama bu parçaları başka kaynaklardan da elde edebilirsiniz. Paper Signals'ın kağıtlarına ulaşmak için ise Google'ın size verdiği templateleri Printer'da basmanız yeterli.

Hepsini bir araya getirdikten sonra hem Android hem de iOS işletim sisteminde bulunan Google Assistant'ı kullanarak sesli komutlar vermeye başlayabilirsiniz. İlk "Signal"ınızı yaratmak için Google'ın sitesindeki talimatları takip edebilirsiniz. Size özel bir "Signal" oluşturmak için de işe Github'da yer alan koddan başlayabilirsiniz.

Google Paper Signals, Isaac Blankensmith ve Smooth Technology tarafından Google Creative Lab'deki arkadaşlarıyla birlikte inşa edildi. Yapımında ise DialogflowActions on GoogleFirebase ve bir takım donanım bileşenleri kullanıldı.

2 Aralık tarihinde ProductHunt'ta haftanın ürünü olarak seçilen Google Paper Signals, platformda olumlu yorumların yanı sıra olumsuz yorumlarla da karşılaştı. ProductHunt'ın kurucusu Ryan Hoover ise ürün ile ilgili: "Google'ın cardboard + VR 'da yaptığının bir benzeri, yeni teknolojinin daha fazla kişi tarafından erişilebilir olmasının ekonomik yolu." yorumunda bulundu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.