Proje yönetim süreçleri için yerli alternatif: WorkRoute
Girişim

Proje yönetim süreçleri için yerli alternatif: WorkRoute

Temelde bir süreç yönetim platformu olan WorkRoute, Dapulse ve Trello gibi uygulamalara rakip olarak karşımıza çıkıyor. Hem ücretli hem de ücretsiz kullanım seçenekleri sunan WorkRoute, Kodart adındaki yazılım geliştirme firmasının bir ürünü olarak kullanıma sunuldu.

İlk etapta sadece Kodart'ın iş yönetim süreçlerindeki sorunları çözmek için geliştirilen WorkRoute, firma içinde başarıya ulaşmasının ardından başka firma ve kişilerin kullanımına da sunuldu. Yaklaşık 5 ay içinde Semih Yılmaz tarafından geliştirilen WorkRoute, 4 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Geçtiğimiz Nisan ayında geliştirilmeye başlanan WorkRoute, Ağustos ayında kullanıma sunuldu.

Özelleştirebilir ve ölçeklenebilir proje yönetim aracı olan WorkRoute, proje yönetiminin yanı sıra cari yönetim, iş yönetimi, personel yönetimi ve müşteri yönetimi imkanı da sunuyor. Projelerinizi proje şablonları sayesinde kolay bir şekilde oluşturmanıza ve projeyi parçalara bölmenize imkan tanıyan WorkRoute, her bir parçaya bir personel eklemenize de olanak sağlıyor.

500 kişi tarafından kullanılıyor

Anasayfa, projeler, işler, müşteriler ve personeller olmak üzere farklı sekmelerden oluşan WorkRoute, oldukça kolay bir kullanım sunuyor. Ağustos ayından bu yana 163 firmaya ulaşan WorkRoute, toplamda 500 kişi tarafından kullanılıyor. Ücretsiz versiyonunda 3 kullanıcı, 20 müşteri, 50 proje ve 50 işe kadar destek veren WorkRoute, yıllık 100 TL talep ettiği ücretli versiyonunda ise sınırsız destek sunuyor.

Hem yurt dışında hem de ülkemizde pek çok rakibe sahip olan WorkRoute, özelleştirilebilir yapısı sayesinde rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor. Yaklaşık 50 bin TL'lik sermaye ile yola çıkan girişim, yukarıda da belirttiğimiz yıllık abonelik seçeneği ile gelir elde ediyor. Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan WorkRoute, gelecekte global bir marka haline gelmeyi hedefliyor.

Yorumlar (7)
 1. Kayıt olmak için şartları kabul ediyorsunuz ama ortada ne bir kullanım şartı ne de gizlilik sözleşmesi var. Ücretsize destek olmaması da çok saçma. O ibare oldukça rahatsız edici duruyor. Desteğin olmadığı bir servisin ücretsiz olması kesinlikle ilgi çekici değil.

  1. Mustafa Mustafa

   Hayatınızda ilk defa ücretsiz bir uygulamanın destek vermediğini mi görüyorsunuz? Adamlar ücretsiz hizmet yapmış. Bari destek olalım. Yerli yazılım sonuçta. Eleştirmek acımasız. Ben tebrik ediyorum.

 2. Ben kayit oldum fakat giris yapamiyorum, bilgileriniz mail adresinize gonderilmistir yaziyor hic bir hareket yok. Birde kayit olurken kabul ettigimiz sartlari goremiyorum.

 3. Bu yazılımla 2 ay önce tanıştım. ilk başlarla bana çok kullanışlı gelmemişti. bir iki gün denemek istedim. daha sonra kullandıkça iş süreçlerimi kolaylaştırdığını ve her yerde ulaşıyor olmam beni programı daha ciddi kullanmaya sevk etti. şimdi personelerimle beraber tüm iş adımlarımızı ve süreçlerimizi burdan takip ettiğimiz gibi proje içersinde görüşmelerimiz soru cevaplarımız ve bunlarının hepsinin kayıt altında olması gerçekten muhteşem. iş adımları, proje şablonlarının esnekliği çok güzel düşünülmüş. benden size bir teşekkür. Teşekkürü çok fazla hakettiğinizi düşünüyorum. Ücretsiz olması ayrı bir güzel.

 4. Landing pagede ilginç wording seçimleri yapmışlar.

 5. Bu tür yazılımlar nadir çıkıyor. Desteklemek lazım. Başarılar.

 6. Fatoş Öner Fatoş Öner

  Merhaba, idea management toolu arıyorum, daha sonra proje kısmını da içerebilir. Karşıma bu yazılım çıktı, bilgi verebilecek kimse var mıdır?