Yemeksepeti.com alan adına ne oldu? [Güncellendi]
Arama

Yemeksepeti.com alan adına ne oldu? [Güncellendi]

Yemeksepeti‘ne ulaşmak isteyen kullanıcılar sorun yaşıyor. Webden ve mobil uygulamalardan yemek sepetine erişmek mümkün değil. Webde kullanıcıların karşısına aşağıdaki ekran çıkıyor.

Akıllara domain düştü mü sorusunu getirirken Twitter’da da gündemi Yemeksepeti oluşturmaya başladı. Turkcell Superonline kullanıcılarının siteye ulaştığı bilgisi gelirken, Türk Telekom, Vodafone kullanıcılarının ise bu ekranla karşılaştığını belirtelim.


Yemeksepeti’nin bir başka servisi Yemek.com‘un ise açık olduğunu belirtelim.

Güncelleme: DNS kayıtları değiştirilen Yemeksepeti’nin olması gereken DNS’lere dönüş yaptığını takip edebiliyoruz. Büyük olasılıkla kısa süre içinde site normal hizmetine devam edecektir. Gerçekleşen değişimin bir hata mı yoksa saldırı mı olduğunu ise henüz bilemiyoruz.

Yemeksepeti hata verdiğinde DNS bilgisi:

Şimdiki DNS bilgisi

 

Yorumları GösterYorumlar Gizle (11)
 1. Poyraz Hosting dedi ki:

  Domain düştüğünü sanmıyorum. Muhtemelen farklı bir sorun vardır. Mobil internetten fotograftaki ekranı görüyorum fakat uydu internette site açılıyor. Nasıl bir açıklama yapıalcağını çok merak ediyorum.

  1. Mehiy DALGIÇ dedi ki:

   domain düşmese bile bugün güncellenmiş olması neyi açıklar 🙂

 2. Murat dedi ki:

  ICANN, belirli periyotlarda domain sağlayıcılardan müşterinin güncel adres bilgisini ister. Domain sağlayıcının gönderdiği adres doğrulama mailini belirli bir sürede yanıtlamazsanız (adresiniz güncelse verify butonuna tıklarsınız) alan adı geçici olarak susturuluyor.

 3. Alan adı süresi bitmemiş, görünen oki DNS değiştirilmiş sistemsel bir sorun olabilir alan adı yazmanı ile ilgili olarak.

 4. Tuğca Eker dedi ki:

  Türk işi “unicorn”.

 5. Bosa Salla dedi ki:

  İletişim bilgileri doğrulanmadığı için alan adı sahibinden onay e-posta’sı bekliyorlarmış. Ulan ICANN koskoca firmayı düşürdüğün hallere bak.

  https://verification.register.com/verify.aspx?fqdn=Yemeksepeti.com

 6. Cevdet dedi ki:

  Bir günlük erişimin kaybının yemeksepetine maliyetini bir hesaplayabilir miyiz lütfen?

 7. Ertan dedi ki:

  Ne kadar bağımlısıymış insanlar bu sitenin, hiç mi evinizde bir şey yok, hiç mi bir şey hazırlamayı bilmiyor sunuz? Yeni neslin bu rahatlığına inanamıyorum!

  1. Orhan dedi ki:

   Biz çok çalışıyoruz Ertan Bey.

  2. Dark dedi ki:

   Sadece ev mi? İş yerleri yok mu, mutfaksız, dolapsız yerler yok mu? 😉

 8. TarifAlPisir dedi ki:

  Devlerde kendine yakışır büyük hatalar yapar değil mi?

Bir Yorum Yazın