Hepsiburada 1 günde 252 milyon TL'lik satış gerçekleştirdi
E-Ticaret

Hepsiburada 1 günde 252 milyon TL'lik satış gerçekleştirdi

Efsane Cuma adı altında Black Friday indirimleri uygulayan Hepsiburada'nın 24 Kasım tarihinde ev, otomobil ve bağ evi satışı yaptığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise Efsane Cuma'nın verilerini paylaşan Hepsiburada, 24 Kasım tarihinde 2 milyon adet ürün sattığını açıkladı.

Mobil uygulaması 604 bin defa indirildi

Toplamda 36 kategoride yüzde 80'e varan indirimler uygulayan Hepsiburada, 81 ilden toplamda 523 bin sipariş almayı başardı. Black Friday gününde 11 milyon ziyaretçi tarafından 20 milyon kez ziyaret edilen Hepsiburada'nın mobil uygulaması 1 gün içinde 604 bin defa indirildi.

n11.com'un 140 milyon TL'lik cirosunu geçti

Sosyal medyada da gündem olan ve "trending topic" olan Hepsiburada, Türkiye’deki tüm bebeklerin yaklaşık 1 haftalık bebek bezi ihtiyacını karşılayacak miktarda satışı bir gün içerisinde yaptı. Efsane cuma çerçevesinde iş ortakları ile birlikte toplamda 252 milyon TL'lik satış gerçekleştiren Hepsiburada, n11.com'un 11 Kasım tarihinde elde ettiği 140 milyon TL'lik kırılması zor görünen cirosunu da geçmiş oldu.

Kıbrıs dahil olmak üzere tüm Türkiye’nin 81 ilinden 2 milyon sipariş alan Hepsiburada'ya Efsane Cuma gününde en çok sipariş veren iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. Efsane Cuma’nın yoğun saatlerinde ise saniyede 200, dakikada 1,200 sipariş gerçekleşti. Dakikada 5 binin üzerinde ürün satışı oldu. Kişi başına ise ortalama 4,8 adet ürün satıldı.

Müşteriler adet bazında en çok hızlı tüketim malzemelerini ve elektronik ürünlere tercih etti. Tüm Türkiye’de sinema bileti alan her 3 kişiden birinin Hepsiburada’yı seçtiğini açıklayan Hepsiburada, toplamda 105 bin adet kitap satmayı da başardı. Yukarıda da belirttiğimiz üzere Nef ortaklığı ile ev satışı da yapan Hepsiburada, Nef'in Ormantepe projesinde yer alan evlerin 1 saat içinde tükendiğini de paylaştı.

Yorumlar (37)
 1. Sonra diyorlar ki kriz var. Millet para harcamayı sevmiyor sadece :) Böyle fırsatlar gördüğü zaman ise kesenin ağzını açıyor.

 2. Mertcan Mertcan

  Mantıklı bir rakam değil. Sektörde olan kimse bu rakamlara inanmaz açıkcası. Evler bitti denmiş de kaç adet ve zaten dışarıdaki fiyata satışa açılmıştı, o kadar adam gelip de hepsiburada dan ev almaz inandırıcı değil. Keşke daha gerçekçi bir rakam sunulsaydı.

  1. çok doğru! n11 111 tane golf sattı zaten onlar ciroyu arttırıyor, 1 milyonluk tekil malzme ya satmıştır ya satmamıştır, gerisi dolgui hem de amalgam :))))

  2. Mustafa Ak Mustafa Ak

   Ben bizzat gördüm burada çalışıyorum saçma sapan uydurmayın yok gerçekçi değil

  3. Aynı görüşteyim.

   Amazon.com’un Türkiye pazarına giriş kararı sonrası hepsiburaca.com’un net bir pr bombardımanı var. Sanırım bu rakamda bunun bir parçası.

 3. Cironun büyük kısmını evler ve arabalar oluşturuyor olmasın, benim merak ettiğim geri iadelerin oranı ne kadar olacak?

  1. 3 tane ev 250 milyonun büyük bir kısmını oluşturuyor olabilir mi? Bu nasıl bir matematik

  2. Hakan Yılmaz Hakan Yılmaz

   toplam 6 ev satıldı sizce cirosu ne kadar olabilir? n11 de 115 araç satıldı?

 4. Sosyal Medya' da yer alan binlerce olumsuz yorum, yapılmayan indirimler üstüne bu rakamların hiçte gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.

 5. Ne garip gittigidiyor'da 119 TL olan bot, hepsiburada kara cuma'da 199 TL'ye satılıyordu. İndirim yapmazsan ciro böyle olur tabi.

 6. Aras Kargo ile çalıştıkları sürece problem

  1. Mustafa Mustafa

   Yurtiçi kargo ile çalışırlarken daha çok problem vardı ama hepsiexpress 1 yıl içerisinde operasyonun büyük bir kısmını başarılı bir şekilde yönetecek hale gelebilir.

 7. Cemal Soydemir Cemal Soydemir

  Ciro doğru bir satıcının 1000 adet TV sattığını kargo şubesinde duydum indirim olduğu için bize hiç para kalmıyor diyorlardı :)Lakin mesele bence bu değil asıl mesele bu şirketler dünyaya açılıp dünya şirketimi olacak yoksa yabancı şirketlerin Türkiye bayisi olmayı mı tercih edecek, mağlesef şu muhteşem markaların Türkiye bayisi olmakla gurur duyan ve ithal ikameci sanayicilerden kurtulamadık,

 8. aldığım ürünlerin hepsini iade ettim. kampanya vardı evet ama kargoya veriliş tarihine uyulmadığı gibi ürünler tedarik bile edilmedi. Arkadaşlarıma önerdiğime pişman oldum.Üyeliğimin silinmesi için mesaj bile attım hepsiburdaya.

  1. Ürünler ne ara geldi, ne ara iade ettiniz :))

   1. Okuman yok herhalde. Ürünler gelmeden iade etmiş.

  2. arakdaşlar bu nasıl bir hareket silinmesi için mail atmak :) güldürmeyin insanı lütfen ilk okuldamıyız.

   1. hepsiburda sitesinden üyeiliğini silmek istiyorsan kendin silemiyorsun müşteri temsilcilerine mail atmak zorundasın, ayrıca üyeliğinin silinmesiyle iilkokulda olmayı nasıl ilişkilendirebildin anlamadım doğrusu :) iyi hizmet veremeyen bir siteden üyeiliği silmek kadar normal bir durum mu var .

   2. Peki şöyle düşünel,m en az sizin akdar hatta daha fazla da memnun insan var peki bu insanlar enden memnun? bazı aksaklıklar size denk gelmiş olması ki siparişlerimin %85'inde hiç sorun yaşamadım ve yaşadıklarımda oldu ama buradan iyi hizmet veremediğini nasıl çıkarttınız.

   3. size verdiği hizmet sizi ilgilendirir başkasını değil. Bana verdiği hizmet de beni ilgilendirir. Bu durumda da ne yapacağıma ben karar veririm. sizin ne yaptığınız veya ne yapacağınız beni ilgilendirmez.

   4. Türkçem var ama ilkokul seviyesi değil; o yüzden anlaşamadık sizinle. Avukatlık mesleğini kendinize uygun buluyorsanız Türkçe seviyenizi artırmanız lazım.

    Sipariş ulaşmadan yapılan işleme iptal, geldikten sonra yapılan işleme iade denir.

    Kampanya Cuma günü yapıldı. Pazartesi ilk kargo günüydü. Yoğunluk nedeni ile Cumartesi bir çok firma tam olarak siparişlerini kargoya veremedi. Neredeyse ilk gün kargoya verilemeyen bir ürün için üyelik iptaline kadar giden macera ilginç geldi.

    n11.com'un 150 trilyon ciro yaptığı yerde HB'nin 250 trilyon yapmış olması çok az bile.

    N11'de %15 gerçek indirim verdik. Günlük ortalama satışımızı bile yapamadık. N11.com'da kategorimizdeki tüm firmalar aynı durumdaydı. HB'de de %15 verdik ama yoğunluktan atladıkları için fiyatlarımızı değiştirmemişler. Dolayısı ile normal fiyatlardan satış yaptık. 1 günde 3 haftalık ciro yaptık. Bizim için fark bu kadar fazlaydı. Hem alıcı hem satıcı tarafında bizim gibi memnun olan binlerce insan vardır tahmin ediyorum.

    Sevgiler.

 9. Mehmed Nur Mehmed Nur

  hb nin çıkıp rakamları açıklaması lazım. HB gerçekten bu rakamı yaptıysa çıkıp herkesle ayrıntılı paylaşmalı. Aksi takdirde güven kaybeder. Paylaşılsın gerçekse tebrik alsın, değilse özür dilesin. Piyasalar ortada şişirme haberlere gerek yok.

 10. Bende girdim baktım uygun birşey varsa alayım ama çok alakasız ürünlere yapmışlar kullanmıyacağm ürünler

 11. Türkiye e-ticaret sektörü uyanıklarının şişirme indirimlerine kanmayın. Çakma bir black friday günü yaptılar. Fiyatları en yüksek piyasa fiyatından baz alıp indirim kandırmacası yapıyorlar. Girin HB’ye bakın. Çoğu para edecek kayda değer ürün hala aynı fiyatlarda. Bebek beziyle deterjanın cirosundan hava atıyorlar.

  1. Engin Solak Engin Solak

   Hocam valla ben çok iyi indirmlerle aldım ürünleri mi? örnek 260 tl lik lacoste parfümü yıllardır kullanırım 160 TL ye aldım, xiaomi MI 16000 amperlik powerbankı sadece 32 TL ye aldım. Bence sizin aklınızda belirlediğiniz bir ürün yokmuş.

   1. Konu ne ara Black Friday cirosunun şişirilmiş olmasından istediğim ürünü bulduma geldi? :) Sonuçta avantajlı ürünler satıldı ama bu ciro rakamının olması şaşırtıcı. HB'nin "https://webrazzi.com/2015/02/23/abraaj-group-hepsiburada-comun-yuzde-25-hissesini-satin-aldi/" linkindeki haberde verildiği gibi yıl bazında 1 Milyar TL ciro yapan bir şirketin gün bazında 252 milyon tl ciro yapması biraz tuhaf...

   2. Cingen Cevat Cingen Cevat

    kardeş hb de 1.400 tl civarında Avon marka dandik parfüm satmaya çalışıyorlardı. üstünü çizmişler 29.90 yazmışlar . sonra altta 2. bi alternatif fiyat koymuşlardı 11.90 diye nasıl bi indirimdi bu 1400 den 12 tl ye kadar... bunu instagramda bile arkadaşlarıma paylaştım durum bu...

 12. 24 Kasım'da aldığımız ürün hala elimize ulaşmadı nasıl yapacaz? Adamlar kargoya bile veremediler ürünleri ne satışından bahsediyorlar...

  1. Yasin Can Yasin Can

   dakikada 1,200 sipariş gerçekleşti ne demek biliyorsunuz değil mi 24 saat boyunca 252 milyon tl ciro için 1 milyonun üzerinde veya yakın sipariş gelmiştir ve bunların bir günde çıkması mümkün mü sizce?

 13. indirim olayı koskocaman bir yalan, önce fiyatı şişirip sonra aynı fiyata çekip indirim yaptık diyorlar, özellikle almayı düşündüğüm 2-3 ürünü takip ettim, fiyat aynıydı değişmemişti (elektronik ve çok satılan ürünlerden), bu satış rakamı da balon geldi bana, bir kaç ürünü yarı fiyatına alan arkadaşlar olabilir, bu durumdan memnun olsam çok iyi fiyatlara ürünler almış olsam gelip burda yorum yapmazdım, çok ilginç.

 14. n11'in ezici üstünlüğünü hb. örtbas etmeye çalışmış ama yersen...N11'in 11kasım'da sunduğu avantajlar ile hb'nin kampanyası arasında dağlar kadar fark vardı.Ama yinede son dakikalara doğru bana öze(size özel de sunulmuş olabilir)300 tl lik alışverişe indirimlere ek 25tl sepet indirimi verince 310 küsürliük alışverişim oldu.N11'de ise yaptığım alış veriş 850tl idi.Hepsiburadanın yüzdesel indirimleri ile n11 deki kuponl indirimlerini karşılaştırdığımızda, n11'in indirimleri hem yüzdesel hem de kupon devamlılığı açısından ezici üstünlüğe sahip.Benim şahsi fikrim;hb'nın,n11'in 11kasım cirosunun altında kaldığı yönünde.

 15. Volkan Sarı Volkan Sarı

  HB'da da o akşam 5-6 ürünü diğer sitelerle karşılaştırdım indirim yapmayan sitelerde daha ucuzdu. 200 TL lik ürüne 310 TL yazıp üstünü çizdikten sonra 210 TL yazmışlar oldumu sana %50 indirim. Yersen oldu. Ama merak etmesinler bunu kimse yemedi. HB bu şekilde hiç sürdürülebilir bir iş yapmıyor. Tedarikçiler para kazanmadan ürün satıyor HB yine komisyonunu alıyor. Bekliyoruz. Amazon is coming...

 16. Kemal Can Kemal Can

  Bu nasıl bir alışveriş çılgınlığıdır şaşırdım kaldım. Black friday insanların ceplerinde para bırakmadı.

 17. Yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla kimse "Black Friday" günün ne olduğunu tam olarak anlamamış! İndirim günü gelmeden önce alacağınız şeyleri tespit edersiniz (Amerika da böyle yapıyor insanlar) sonra o alacağınız ürünler nerede ucuz satılıyorsa oradan alırsınız. Bir mağaza da satılan her ürün indirime girmez ama o ürün bir başka mağaza da indirim de olabilir. İşin esprisi budur. Önemli olan "ne alacaktınız/neleriniz eksikti" bu listedir. "Mağazaya girdim pek indirim göremedim" gibi açıklamalar/yorumlar gerçeği yansıtmıyor.

  Hepsiburada.com'dan örnek verecek olursak herşey indirimde değildi ve bu son derece doğal ama örneğin 17 Bin TL'ye satılan bir oyun bilgisayarının fiyatı 7.500 TL idi şimdi girdim baktım fiyatı yine 17 Bin TL'ye sabitlenmiş!

  Ciddi indirimler varmıy dı evet vardı...

  GG'de pahalı olan n11'de ucuzdu, n11'de pahalı olan HB'de ucuzdu... Ama o gün ne alacağınızdan habersiz bu siteleri gezdiyseniz "ben pek indirim göremedim" diyebilir siniz...

  Önemli olan bir liste oluşturmanız ve onu tüm sitelerde aratmanızdır.

  Aslında "Black Friday" Türkiye'de önümüzde yıl olay olacak ve kıran kırana geçecek! Çünkü oyuna Amazon'da dahil olacak yani HB'nin bu haberde yazılan 252 milyonluk satışa (tek günde) bir daha ulaşamayabilir.

 18. önemli olan 1 günde bu kadar satış yapmak mı yoksa o satış yaptığın ürünleri en geç 1 hafta içinde müşteriye ulaştırmak mı. Çevremdeki insanlardan duyduğuma göre aradan 12-13 gün geçmesine rağmen ürünler ulaşmamış. Bu şekilde rekor kırılacaksa herkes kırar. Ürünleri göndermedikten sonra bir anlamı yok.

  Gidersin 3-4 dağıtıcıdan xml alır fiyatlarını yarı yarıya düşürür daha fazla ciro yaparsın. Ondan sonra nasıl bu ürünler ilk 3 günde kargolandı mı ya da 1 hafta içinde teslimatları yapılıdımı kimse sorgulamıyor.

 19. Ali Yıldız Ali Yıldız

  Kara Cuma Ne zaman efsane cuma oldu :D

 20. hepsiburada ve n11 de satış yapan birisi olarak şunu söyleyebilirim mağazası olanlar bilir hepsiburada katolog sistemiyle çalışır n11de ise özgürsünüz katoloğu siz oluşturursunuz. hepsiburada da olan bir ürüne siz fiyat verirsiniz ben şu fiyattan satıcam diye n11 de ise tamamen sizde bu olay cuma olayına gelirsek hepsiburada katalog sistemi ile çalıştığından cumadan 1 gün önce indirimleri tanımladı ve fiyat artışı yasaklandı ben dahil birçok firma belirlediği fiyatın çook altında ürün sattık ve gerçekten indirim oldu n11 de ise ürünü silip tekrardan aynı ürünü olşuturup fiyatı şişirdiler sahte indirim oldu hepsiburada fanı felan değilim ama hepsiburada fersah fersah n11 den üstündür ha diyeceksiniz yokmu hiç sorunu mükemmel mü evet var komisyonlar yuksek düşer umarım ama altyapısı çok sağlam bir firma n11 korelilerle ortak olduğunDAN KORELİ arkadaşalr bazı şeyler gerekli olduğu halde musaade etmiyorlar ama niş ürünler satacaksanız tercihiniz n11 olmalı marka ürün satacaksanız hepsiburada daha iyidir