n11.com, 24 saat içinde 140 milyon TL'lik ürün satmayı başardı
E-Ticaret

n11.com, 24 saat içinde 140 milyon TL'lik ürün satmayı başardı

Ülkemizin önemli e-ticaret sitelerinden olan n11.com, özellikle Çin'de "Yalnızlar Günü" olarak kutlanan ve e-ticaret sitelerinde büyük indirim kampanyaları yapılan 11 Kasım tarihinde büyük bir kampanya gerçekleştirdi. n11.com, "11.11 Yılın En Uğurlu Kampanyası" adı ile başlatılan ve 24 saat süren kampanyada 140 milyon TL'lik satış gerçekleştirdiğini açıkladı.

Geçen yılın aynı günündeki kampanyasında gerçekleşen 65 milyon TL barajına kampanyanın ilk 11 saatinde ulaşan n11.com, kampanyanın ilk 15 dakikasında 1000 adet oto lastiği, 2 bin 500 litre motor yağı satmayı başardı. İlk yarım saatte ise 3 bin akıllı telefon satışına imza atan n11, toplamda 11 bin 500 adet parfüm ve 10 bin 600 adet şampuan satışı da gerçekleştirdi.

60 saniyede 81 otomobil satıldı

Geçtiğimiz dönemlerde de olduğu gibi indirimli otomobil satışı da gerçekleştiren n11.com, yüzde 20’ye varan indirimlerle satışa sunulan 111 otomobilin 81 tanesi ilk 60 saniye içinde satmayı başardı. 111 otomobilin tamamının ise ilk yarım saat içinde satıldığını da ekleyelim.

İlk yarım saatte 3 bin toplamda ise 20 binin üzerinde akıllı telefon satmayı başaran n11.com'un cirosunun büyük bir bölümünü elektronik kategorisindeki ürünler oluşturdu. Farklı kategorilerden de ciddi bir satış hacmi elde eden n11.com, 6 ton zeytinyağı, 17 bin adet oto lastiği, 26 bin çift ayakkabı ve 13 bin 600 adet kitap sattı.

n11.com’un 24 saat içinde elde ettiği 140 milyon TL cironun devlete sağladığı KDV geliri yaklaşık 22 milyon TL. n11.com’un Doğuş Planet İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato yaptığı açıklamalarda bu yıl yeniden Türkiye’nin en büyük sanal etkinliğine ve tarihi günlük rekor e-ticaret cirosuna imza attıklarını ve n11.com’a eş zamanlı giren kullanıcı sayısı 220 binleri gördüğünü belirtti.

n11.com Genel Müdürü Won Yong, Jo ise yaptığı açıklamalarda açık pazar e-ticaret platformları arasında yeniden bir ilke imza atarak 111 adet otomobilin satışını bu konuda n11'e destek veren önemli bir banka ilk kez online gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yorumlar (14)
 1. Kupon satisi icin Emoney lisansina ihtiyac yokmu ? Epara lisansi olmadan, para karsiligi, senet, kagit, kupon satisi nasil yapiliyor. indirim kuponu ile karistirilmasin. Para ile satilan kupondan bahsediyorum.

 2. Renkli Teks Renkli Teks

  Ev tekstili kategorisindeki fiyaskodan da söz etselerdi keşke. Mağazalara 1000 er TL reklam karşılığında n11 rozeti ile 11.11 de bir günde bir kaç aylık satış vaad ettiler. Ürünlere sağladıkları trafik normal günün bile altında oldu. Sonuç olarak normal günde satılan kadar bile ürün satışı olmadı. Bir çok mağaza bırakın kar etmeyi verdikleri reklam bedelleri kadar bile ürün satamadılar. Satış vaadi karşılığında oluşturulan stokların getirdiği maliyet ise apayrı bir zarar konusu. Tüm ev tekstili kategorisindeki mağazalar maalesef umduğunu bulamadı ve zarara girdi.

  Hiç kimse herşeyini 11.11 e endekslemiş değil ancak N11 bünyesindeki mağazalara vaad verirken bence dikkatli olmalı, yapamayacakları şeyler söyleyip insanları gereksiz beklentilere sokmamalı.

  1. Babuş Ayakkabı Babuş Ayakkabı

   Kesinlikle katılıyoruz, bizim gibi küçük işletmelerden aldıkları paralar ile reklam yapıp üst sıralara çıkma yüzlerce satış yaptırma sözü verdirip bir de normal fiyatlarımızın altında ürün çektirdiler ama kendi ahbaplarının! ürünlerini indirim yapmadan ilk sayfalara koydular. Kesinlikle fiyasko. Madem sadece telefon bilgisayar lastik satacaksınız bizi hiç bulaştırmasaydınız. Vur fiyatın dibine kır sonra rekoru, çok iyi satışçıyız, biz bu işi biliyoruz!

   1. Renkli Teks Renkli Teks

    Biz verdiğimiz reklam bedelini geri almak için girişimde bulunacağız. Fakat kampanyadan önce her gün arayan, mail atan n11 çalışanları telefonlarına bakmıyor.

   2. Cemal Soydemir Cemal Soydemir

    Zaten satılan araba 3999 TL den satılan 5-6 bin Adet iphone ve bilgisayar mağlesef tekstil mobilya gibi ülkeye artı değer katan bir ürün yok ama n11 ne yapsın ülke ithal ikameci ise. Onun dışında 2013den beri siparişlerime baktım satıcıların %70i gitmiş aynı şey gittigidiyordada var eski satıcılar gitmiş demekki çok fazla sorun var SATICI AYAĞINDA

  2. Kusura bakmayın da suçu N11 de değil mağazalarda aramalı. N11 in ben son yıllarda dolandırıcı olduğunu her defasında dile getiriyorum. Ev dizmekte olduğum için tam 34 tane kupon topladım Beyaz eşya falan alırım dedim ama ne yazık ki n11 ve akıllı satıcıları fiyatları indirim kuponu dahi kullansak en üst seviyelere taşıdılar. Bildiğin bizleri maskot yaptılar. Ve hiçbir şey alamadım ne yazık ki!

   İnsanların çoğu araştırmadan bilgisizce alışveriş yaptılar. Alışverişten sonra zaten baksalardı kimi ürünü ne kadar fazla fiyattan aldıklarını görürlerdi.

   1. Renkli Teks Renkli Teks

    Suç mağazalarda derken genelleme yapmayın. Biz en çok satan ürünlerimizde minimum % 10 yaptık. %50 indirim yapıp zararına bile listelediğimiz ürünler vardı. Tek bir üründe bile fiyat artırımına gitmedik.

 3. Soner Yalçın Eren Soner Yalçın Eren

  N11 onca yanlışına rağmen bir de bu rakamlarla övünüyor mu?

  Toplam satışın yüzde 9 unu arabalar oluşturdu zaten,

  Aslında övünmeleri gereken kısım yüzde 91 lik kısım, yani;

  111.000 TL * 111 adet araba = 12.321.000 TL

  140.000.000 - 12.321.000 = 127.679.000 TL

  Demem o ki aslında yaptıkları satış 127 milyon lira,

  11 Kasım da saat 00:00 dan itibaren bir kaç saat sisteme sağlıklı girilemedi,

  İlk yarım saat içinde "500 hatası" verdi,

  2-3 hafta boyunca fiyatı sabit duran bir çok ürün 10 Kasım günü öğleden sonra fiyat yükselttiler,

  (bende o günü bekliyordum, takip ettiğim bazı ürünler vardı)

  1 ay boyunca ücretli olarak kupon sattılar, 125 TL lik kuponu 15 TL ye sattılar, bir kaç gün sonra da bu kuponları ücretsiz dağıttılar,

  Yaptıkları reklamları, kuponları satıcılardan çıkardılar,

  Yine araba olayına dönecek olursak, muhtemelen bu arabalardan komisyon da alınmadı, şayet alınmış olsa iti 111.000 TL lik arabaların her biri için 20.000 TL kadar komisyon almaları gerekirdi, hem indirimli tedarik edip hem de bu komisyonu almadıklarına pek inansım gelmiyor,

  Bahsettikleri 140 milyonu yakalayabilmek için çok farklı yöntemler denediler ama tajmin ediyorum bu tutarın yarısı gerçek satıştır,

  İadeleri falan da yazsalar dı keşke, tamam 2 günde iadeler pek belli olmaz ama en azından satıcılara iletilen iade taleplerini de belirtselerdi,

  Kim bilir, belki kendi içlerinde yazılımcıların yaptığı deneme satışlarını da bu tutarın içine eklemişlerdir,

  N11 in Amazon a satıı için iyi bir taktik gibi görünüyor ama bence yemez,

  11 Kasıma dair tüm çalışmalarını daha fazla satış yapabilmek adına yapmışlar, yazılımsal ya da donanımsal pek çalışma yapmamışlar, yapmış olsalardı sistem sürekli hata verip çökmezdi ve yavaş çalışmazdı,

  Son olarak, her şeye rağmen ben aldığım ürünü piyasada bulabileceğim en ucuz fiyata satın aldım o gece, bu konuda memnun kaldım, onun haricinde rakamlar çok doğru değil..

 4. Yaklaşık 1 yıldır takip ettiğim kişisel bakım kozmetik, bebek ve giyim kategorisinde aslında çokta mâkul bir indirim yok. Örneğin 1 yıldır fiyatını takip ettiğim Moser T-Cut 1591 traş makinesi ortalama 340-390 TL arasında olan fiyatı kupon indirimleriyle birlikte o gün en düşün 321,99 TL'ye düştü. Yine de 30 veya 40 TL'lik kupon için bebek ve giyim kategorisinden 3 parça alışveriş yaptım. Sayıları biz çok seviyoruz. Türk e-ticareti açısından iyi. Ancak mağaza karlılıkları ve tüketici açısından daha iyi projeler üretilebilir.

 5. Ahmet Tuna Ahmet Tuna

  Satılan arabaların yarısı çoktan sahibinden e konmuş bile. Bunda bile fırsatçı bir milletiz. İhtiyacı olup da almak isteyen insanların bile hakkını yiyorlar ..

 6. Banu K. Banu K.

  1) Bu kadar satışa rağmen neden hala Teknokentteler? bu vergi kaçakçılığı değil mi?

  2) Sürat kargoyla çalışıyorlar tam bir felaket.

  1. güzel bir konuya değinmişsiniz, bu tarz şirketlerin neresi arge şirketi oluyorda teknokentde yer alabiliyorlar. Ondan sonra bekleki bizim ülkemizde yeni fikirler filizlensin

 7. Mert Özçelik Mert Özçelik

  Arçelik'in 3100TL bayisindeki TV'sini, n11'den 2330tl'ye aldım. 2000tl'ye satılan mi6'yı 1650tl'ye aldım. bunun gibi eşime dostuma kendi hesabımdan kullandırdığım kuponlarla 20bin tl üzerinde alışveriş gerçekleştirdim.

  aldığım hiç bi ürün piyasada daha ucuzu yoktu. 24 kuruşa fairy tablet'i satabilen başka satıcı varsa buyursun bulsun beni.