Anonim sosyal ağ Kampus, 300 bin kullanıcıya ulaştı
Girişim

Anonim sosyal ağ Kampus, 300 bin kullanıcıya ulaştı

Üniversite öğrencileri için geliştirilen anonim bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkan Kampus, 300 bin kullanıcıya ulaştı. Temelde üniversite öğrencilerinin tamamen anonim olarak sosyalleşebileceği mobil bir platform olan Kampus Anonim Konuş, 2015 yılında Gökhan Örün tarafından kuruldu.

Yaklaşık 3 ay içinde geliştirilen Kampus Anonim Konuş uygulaması, tamamen anonim yapıda olması ile rakiplerinden ayrılıyor. Kayıt, profil sayfası, kullanıcı bilgileri ve kullanıcıların birbirlerini takip etmeleri gibi özellikler sunmayan Kampus, üye olmadan kullanılabiliyor.

Kullanıma sunulduğu günden bu yana pek çok yeni özellik kazanan Kampus Anonim Konuş, yaklaşık iki hafta önce Kampus Gruplar özelliğini kullanıcılarının beğenisine sundu. Facebook grupları ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan Kampus Gruplar, 10'a yakın üniversite tarafından aktif olarak kullanılıyor. Kampus Anonim Konuş uygulamasının tek olumsuz tarafı ise kullanıcılarının üniversite öğrencisi olduğunun bilinememesi; anonim olarak paylaşım yapılabilen sosyal ağda böyle bir teyit uygulamanın amacına da ters olmuş oluyor.

Toplamda 300 binin üzerinde indirilen Kampus uygulaması, günlük 7 bin aylık ise 30 bin öğrenci tarafından kullanılıyor. Bugüne kadar platform içinde toplamda 120 milyon mesaj ve 120 yorum paylaşıldığını da ekleyelim. Yurt dışında Jodel ülkemizde ise Razzy gibi rakiplere sahip olan Kampus, üniversite öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini hiç bir kimlik bilgisi vermeden yakınlarındaki diğer öğrenciler ile paylaşabilmesine olanak tanıyor.

1 milyon kullanıcı barajını aşmayı hedefliyor

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan Kampus Anonim Konuş, uygulama için satın almalar ve reklamlar ile bir gelir modeli oluşturmuş durumda. Günlük/haftalık sınırsız mesajlaşma paketleri satan Kampus, hem Android hem de iOS platformu için sunulmuş durumda.

Önümüzdeki yılın sonunda ise 1 milyon kullanıcı barajını aşmayı hedefleyen Kampus Anonim Konuş uygulaması, aylık aktif 300-400 bin üniversite öğrencisine ulaşmayı hedefliyor. Dilerseniz Kampus Anonim Konuş uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

 

Yorumlar (5)
 1. Murat Aktaş Murat Aktaş

  Yıllardır hiç reklamını görmediğim ama gençlerin ana ekranındaki uygulama. Demek ki seviliyor neden hiç desteklenmediğini anlamadım.

  1. Neredeyse hiç reklam yapmadık, destek almamasının nedeni de tamamen benim hatam; bir iş planı yapıp, iyi bir ekip oluşturup, plan doğrultusunda yatırım desteği ile hızlı büyüme için çalışmamız gerekiyordu ama enerjimizi daha çok elimizdeki diğer bir projeye verdik çünkü orada çok iyi bir ekibimiz vardı, Kampus biraz benim kişisel girişimim olarak kaldı. Bir de organik büyümesi hiç yeterli seviyelere ulaşamadı, kullanıcılar çok memnun ama tamamen anonim olduğu için uygulamayı kimseyle paylaşmıyor, belki Kampus Grup'lar ile bir organik büyüme yakalayabiliriz.

   Teşekkürler

 2. Neden app store da aratinca cikmiyor?

  1. Merhaba, hangi app store'da ve hangi kelime ile aratıyorsun? Türkiye ve US app store'larda Kampus, Kampüs, Kampüs Anonim Konuş vs.. tüm aramalarda ilk sırada çıkıyor olması lazım?

 3. Sayın Gökhan örün bey uygulamanız gerçekten hoş fakat uygulamada hatalar çok bildirimler gelmiyor çok fazla ayıp postlar yer alıyor ayrıca bir suçum olmamasına rağmen hasız yere şikayet edildim ve engellendim.itiraz ettim hiç bir dönüş yapılmadı.ilgilenen kimse yokmu acaba