Paypal eklentisi ile Facebook Messenger üzerinden direkt fatura gönderimi başlıyor

Paypal eklentisi ile Facebook Messenger üzerinden direkt fatura gönderimi başlıyor

Facebook ve PayPal arasındaki işbirliği genişlemeye devam ediyor. Kullanıcıların birbirine Messenger aracılığıyla para gönderimine imkan sağlayan özelliğin duyurulmasından yaklaşık 1 ay sonra tanıtılan bu özellik sayesinde alıcı ve satıcılar Facebook Messenger platformunu terketmeden bir ürünün alım-satım işlemini gerçekleştirebilecekler.

Satıcının ürün fotoğrafı da ekleyebildiği faturayı karşı tarafa göndermesi ve PayPal'ın güvenli ödeme (alıcı koruma yöntemi) ile ödeme işlemini tamamlaması sadece birkaç saniye sürebiliyor. Adım adım işlemleri aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz.

Bu özellik Facebook'un pazaryeri özelliği ve her gün yaklaşık 450 milyon kişi tarafından ziyaret edilen al-sat gruplarında da kullanılabilecek ve böylece hem Facebook için platformdan çıkmadan satış yapılmış olacak hem de Paypal için potansiyel milyonlarca kullanıcıya ulaşma anlamına gelebilecek. Yaklaşık 1 yıl önce yapılan bir işbirliğinden buralara böyle hızlı gelinmesi oldukça sevindirici.

Paypal ile yapılan işbirliklerinin daha da genişleyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Her ne kadar PayPal'ın Türkiye'de kullanılamama sorunları devam ediyor olsa da ilerleyen zamanlarda PayPal'ın ilgili lisanları almasıyla beraber Türkiye'de de etkisi olacak bir yenilik diyebiliriz. Ayrıca Instagram üzerinden yapılan çok ciddi bir satış var ve PayPal'ın bir sonraki adımda Instagram için de bir kolaylık getirmesi bir çok bireysel satıcı için muhteşem olurdu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.