KGI: Apple 2018 yılında iPhone X Plus'ı üretebilir

KGI: Apple 2018 yılında iPhone X Plus'ı üretebilir

KGI yatırım analisti Ming-Chi Kuo, Apple'ın önümüzdeki yıl planları hakkında bir rapor yayınladı. Yayınladığı rapora göre Apple 2018 yılı içerisinde 3 yeni iPhone yayınlayacak ve her 3 cihazın da uçtan uca ekranlara sahip olacak.

iPhone X'in alternatifi olarak tasarlanacak olan telefonun bu yıl yayınlanan iPhone X ile aynı ekran boyutlarında ve özelliklerinde olacağını belirten Ming-Chi Kuo'nun raporuna göre iPhone X yerine gelecek olan cihaz sadece iyileştirilmiş olacak.

iPhone X'in ekran boyutunu yeterli bulmayanlar için ise iPhone X Plus geliyor. 5.8 inç yerine 6.5 inç ekran boyutlarına sahip olacağı belirtilen iPhone X Plus'ın ayrıca inç başına 480-500 piksel olması bekleniyor ki bu da çok daha yüksek bir ekran kalitesi anlamına geliyor. Ayrıca uçtan uca ekranın OLED olacağı belirtiliyor. Yani yeni nesil iPhone X olarak "Plus" modelini görebiliriz.

Apple sadece 1.000 dolar üzeri telefonlar üretip üst düzey akıllı telefonlara odaklanmayı planlamıyor tabii ki. Yine rapora göre iPhone 8'in yerine geçmesi için 649 dolar ile 749 dolar arasında bir fiyata satılması beklenen bir uçtan uca ekranlı iPhone tasarlanacağı da söyleniyor. iPhone X'in birçok özelliğini barındıracak olan bu model daha düşük bir çözünürlüğe sahip olacak. Tabii buradaki daha düşük karşılaştırılması iPhone X ile yapılıyor. Yani bildiğiniz bir LCD ekranlı iPhone modeli daha gelecek diyebiliriz. iPhone X'den en büyük farkı 6.1 inç olması beklenen ekran boyutu.

Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da bir sonraki yılın ürünlerini belirlemiştir muhtemelen fakat daha net bilgiler 2018 yılı içerisinde paylaşılacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.