Segmentify, ACT Venture Partners liderliğinde ikinci yatırım turunu tamamladı

Segmentify, ACT Venture Partners liderliğinde ikinci yatırım turunu tamamladı

E-ticaret odaklı kişiselleştirme platformu Segmentify, ikinci yatırım turunu kapattığını açıkladı.

2015 yılının Temmuz ayında kurulan ve Webrazzi Arena 2015‘te ikinci seçilen Segmentify, ACT Venture Partners liderliğindeki yatırım turunda 700 bin Euro ile ikinci yatırım turunu kapattığını paylaştı. GirişimTürk’ün de katıldığı yatırım turu Segmentify'ın kuruluşundan bugüne dek aldığı yatırım tutarını 1 Milyon Euro’nun üzerine yükseltmiş oldu. Bu yılın ilk yarısında Berlin ve Dubai'ye açılan girişim bu yeni yatırımla yurt dışı büyümesini hızlandırmayı planlıyor.

Aralarında n11.com, hepsiburada.com ve Boyner gibi Türkiye’nin önde gelen e-ticaret markalarına kişiselleştirme hizmetleri sunan Segmentify, hali hazırda 8 ülkede 100'den fazla e-ticaret sitesine hizmet sunuyor. Operasyonlarını Avrupa ve MENA bölgesinde yaygınlaştırarak büyümek isteyen girişim e-ticaret sitelerine en az yüzde 10'luk gelir artışı vadediyor.

Segmentify kurucu ortaklarından Murat Soysal (CEO), bir yıl içinde gelir ve müşteri bazında 3 kat büyümeyi hedeflediklerini söylüyor ve operasyonel faaliyetlerini büyütürken yeni hizmetler sunmak için çalışacaklarını ekliyor. Ergin Eroğlu (Kurucu ortak, CTO) ise son 12 aylık gelirlerinin bir önceki 12 aylık döneme göre 2.5 kat büyüdüğünü paylaşıyor. Müşteri sayısında yaklaşık 3 katlık bir büyüme yakaladıklarını söyleyen Eroğlu, Ekim 2016'da sadece 1 tane yurt dışı müşterileri olduğunu ama şu anda her 5 müşteriden 1'inin yurt dışından olduğunu ekliyor.

Webrazzi okurlarına özel fırsat

Türkiye'deki ekibini geçen yıla göre ikiye katlayan ve 25 kişiye çıkaran Segmentify, kişiselleştirilmiş ürün önerisi ve analitik raporlama hizmetlerini denemek isteyen Webrazzi okurlarına da güzel bir fırsat sunuyor. Segmentify.com'a kayıt olduktan sonra “Webrazzi-17” kodu ile sales segmentify.com adresine e-posta atan kişiler Segmentify'dan 30 gün boyunca ücretsiz faydalanabilecek. Bu süre normalde 14 günlük ancak sizleri için bu süre iki katına çıkıyor.

Türkiye'den yurtdışına yazılım hizmetleri satan girişimlerin daha hızlı yatırım aldığını söylemek sanırım yanlış olmaz. Segmentify'ın yeni yatırımı da bunun bir göstergesi sayılabilir. Segmentify'ın büyümesine ilişkin bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.