Artırılmış gerçeklik filtresiyle Snapchat, Google'ın burger tartışmasına katıldı

Artırılmış gerçeklik filtresiyle Snapchat, Google'ın burger tartışmasına katıldı

Dans eden burger artırılmış gerçeklik filtresiyle Snap de büyük burger tartışmasında yerini aldı. Henüz büyük burger tartışmasını duymadıysanız kısaca özetleyelim. Her şey Thomas Baekdal'in attığı bir tweette Google ve Apple'ın burger emojisini karşılaştırmasıyla başladı.

Apple'ın burger emojisinde peynir üstte yer alırken Google'ın emojisinde peynir en altta yer almaktaydı. "Bence Apple üste koymuşken  Google'ın peyniri burger emojisinde nasıl alt tarafa yerleştirdiğini tartışmalıyız." dedi.

Google'ın CEO'su Sundar Pichai'den cevap çok da gecikmedi. "Eğer herkes bunu yapmanın doğruluğuna inanırsa yaptığımız herşeyi bırakıp Pazartesi bununla ilgileneceğiz." dedi .

Bunun üzerine tüm internetin dahil olduğu hamburger tartışması başladı. Tartışmaların yanı sıra emojipedia da burger emojisinin nasıl olması gerektiğine dair bir anket başlattı.

Tartışmaların sonucunda ise ne Google ne de Apple'ın doğru emojiye sahip olduğu ortaya çıktı. Görünen o ki en doğru burger emojisi Microsoft'a ait. Yine de internette konu bir şekilde konuşulmaya devam ediyor.

Son zamanlarda Artırılmış Gerçeklik filtereleri ve Bitmojileriyle uygulamasını hareketlendiren Snap ise dans eden burger filtresini piyasaya sürmeye karar verdi. Şimdilik bu burgerin iki köftesi olduğu için doğru sıralamanın ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak tartışmaları Snap üzerinden devam ettirmek isteyenlere müjdemizi verelim; burger filtresi bu haftadan itibaren Snapchat'te yerini alacak.

Snap'in hali hazırda böyle bir planı var mıydı yoksa dikkatleri üzerine çekmek için mi böyle bir girişimde bulundu işte bundan emin değiliz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.