Gelecek yıl online bir yazılım servisi olmak isteyen İcerik.com'un öne çıkan detayları
Girişim

Gelecek yıl online bir yazılım servisi olmak isteyen İcerik.com'un öne çıkan detayları

Zeo Agency bünyesinde kurulan İcerik.com, kullanıcılarına online platformlarda kullanılabilecek içerikler sağlıyor. Hızlı ve kolay bir şekilde araştırma yazılarından tutun da e-posta bültenlerine kadar pek çok içerik hazırlayan İcerik.com, Zeo'nun sahip olduğu SEO bilgisi ve tecrübesine güveniyor.

Tuğçe Seven önderliğinde kurulan İcerik.com, toplamda 8 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. İçerik üretimi için proje bazlı çalıştığı geniş yazar ekibine sahip olan İcerik.com, toplamda 70'i aşkın yazara sahip. İcerik.com'un online bir yazılım servisi olarak hizmet vermeyi amaçladığını da ekleyelim.

Online yazılım servisi olmayı hedefliyor

Burak Pehlivan liderliğinde geliştirme süreci devam eden İcerik.com'un 2018 yılında online bir yazılım servisi olarak faaliyete geçmesi planlanıyor. Yazarlar sayısından çok yazarlarının niteliğine önem veren İcerik.com, yazar adaylarını detaylı bir şekilde inceliyor ve bilgi seviyelerini ölçüyor.

Kullanıcıları için infografik, adwords reklamları, website içeriği, e-posta bültenleri, ürün açıklamaları, vaka çalışmaları, araştırma yazıları, blog içerikleri, basın bültenleri, e-kitap, SEO ve sosyal medya içerikleri konularında yardımcı olan İcerik.com, toplamda 100'den fazla marka ile çalışmayı başardı.

Sipariş sürecinin oldukça basit olduğunu da belirtelim. İcerik.com üzerinden içerik siparişi vermek için yapmanız gerekenler ise hangi içerik türüne ihtiyaç duyduğunuzu, içeriğinizin kategorisini, kaç adet içeriğe ihtiyaç duyduğunuzu ve bu içeriklerin kaç kelimeden oluşacağını seçmek. Dilerseniz içeriğiniz hakkında çeşitli detaylar ve dokümanlar paylaşabilirsiniz.

SEO bilgisine güveniyor

Scripted, Textbroker, Expresswriters ve iWriter gibi çözümlere rakip olmak isteyen İcerik.com, Zeo'nun sahip olduğu SEO bilgisi ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor. Zeo'nun İcerik.com bünyesinde yer alan yazarlara SEO alanında eğitimler verdiğini de belirtelim.

Sipariş başına fiyatlandırma şeklinde bir gelir modeline sahip olan İcerik.com'un bugüne kadar herhangi bir yatırım almadı. İçerik ihtiyacı olan marka ve kişilere hızlı ve kaliteli çözümler sunmayı hedefleyen İcerik.com, hem ülkemizde hem de yurt dışında başarı elde etmeyi hedefliyor.

Yorumlar (4)
 1. Murat Temel Murat Temel

  Bir çok firmayı inceledim sitelerimize içerik konusunda en faydalı olanın makale.net olduğunu düşünüyorum son zamanlarda hep aynı platformlar çıkıyor bizim gibi ajansların ortak noktası fiyatlarının uygun olması ve hız en önemlisi başarılar.

 2. Ahmet Duran Ahmet Duran

  Bu sektör artık iyice yaygınlaştı icerikyazdir.com, editormatik.com, makale.net bu tarz girişimler zaten aldı başı götürüyor. Hala otomasyon sistemine geçmeyip form ile sipariş alıyorlarsa daha çok yolları var.

 3. İlhan Demir İlhan Demir

  Bu sektörde üç sitedende alışveriş yaptım ama icerikyazdir.com deneyimimde tek kelime ile hüsrana uğradım. Hazır makale aldım %92 kopya çıktı. Birde şöyle şirketiz böyle şirketiz diyorlar. İcerikbulutu fiyatları çok yüksek. Açıkçası o tutarlar bir içerik için pahalı. Şu an için makale.net ile çalışıyorum. Çok gelişmiş bir sistem yapmışlar. Bazen siparişlerimin gecikmesinin dışında bir sorun yaşamadım. Birde icerik.com u deneyeceğim.

 4. Barış Turan Barış Turan

  Daha önce bir çok makala alımı gerçekleştirdim ancak çoğu ordan burdan spinlenmiş teknikler ile yazılmıştı. Bu yeni servisler uzun zamandır denemek istediğim servisler. Hatta deneme amaçlı bir kaç makalede yazdırmayı düşünüyorum. Bakalım gerçekten dedikleri kadar varmı.