Microsoft çalışanı sunumun ortasında Google Chrome indirmek zorunda kalırsa
Arama
Teknoloji

Microsoft çalışanı sunumun ortasında Google Chrome indirmek zorunda kalırsa

Lansman ve yeni ürün tanıtımlarında herkesin başına talihsizlikler geliyor fakat bu konuda kimse Microsoft’un eline su dökemez. Bill Gates’in başına gelen mavi ekran hatası veya Surface’in ilk tanıtımında yaşanan donma vakası bunlardan en bilinenleri. Biraz magazinsel olacak fakat son yılların en büyük talihsizliği yine Microsoft’un başına geldi. Üstelik bu defa en büyük rakiplerinden birini yardıma çağırmaktan başka çaresi kalmadı.

Geçtiğimiz Eylül ayında düzenenlenen Microsoft’un geliştiriciler için düzenlediği geleneksel Ignite konferansında yaşanan bir olay Reddit sayesinde herkesin diline düştü. 37. dakika 25. saniyede bulabileceğiniz görüntüleri aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz

Videoda gördüğünüz gibi Microsoft çalışanı Michael Leary, şirketlerin var olan müşteri datalarını Microsoft Azure üzerine nasıl taşıyabileceklerini göstermeye çalışıyor ve bir anda yaşanan problem ile başa çıkamayacağını anlayınca çare olarak Google Chrome’u indirmeye karar veriyor. Bunu dinleyiciler ile paylaştığı andaki çaresiz kahkahası ve dinleyicilerin alkışları uzun süre unutulmayacak bir sahne olarak hafızalarımıza kazınıyor.

Canlı yayın kazaları oldukça doğaldır fakat Microsoft’un bu tür olayların neden onların başına sıklıkla geldiğini oturup düşünmesi gerekiyor sanırım.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Notdefteri dedi ki:

  Bizim bu olay için söylenmiş çok güzel bir sözümüz var: “Denize düşen yılana sarılır” geçmiş olsun olabilir 🙂

 2. Volkan Küçük dedi ki:

  Madem öyle bir sorun var, gidip firefox indir. Sonuçta açık kaynak yazılımı ve bir vakıf. Kendini tahtan indiren chrome indirmesi büyük aptallık olmuş.

  1. Nihat Kara dedi ki:

   Bende hepsi yüklü. ancak acı bir gerçek, en kötü çalışan browser edge, ardından firefox. en uyumlu olan chrome ve safari’dir. bence safari indirmeliydi 🙂

 3. Lucida Black dedi ki:

  Microsoft verdiğin tavsiye için memnun kalacaktır kesin.

  1. Volkan Küçük dedi ki:

   Senin bu yorumunun katkisi(!) webrazzi okurlarını daha çok mutlu edecektir 🙂

 4. Emre Çetiner dedi ki:

  Microsoft ve teknolojileri hiç şaşırtıcı değil 🙂

 5. Muzaffer Tuncer dedi ki:

  Firefox indirmeliydi. Panik yapmış.

 6. Ferit dedi ki:

  Sene olmuş 2017 halen Microsoft kullananlar var.

Bir Yorum Yazın