Coda: Dokümanların Minecraft'ı olmaya aday

İş dünyasında yaşanan teknolojik değişiklerle ile birlikte proje süreç ve yönetimlerimiz artık çok daha yalın ve hiç olmadığı kadar hızlı. Dropbox Paper, Google Docs gibi uygulamaların bu süreçte sağ kolumuz olduklarını düşünebiliriz. Ancak Coda, dokümanlar dünyasında yeni bir dönemin kapılarını açabilir.

3,5 yıl önce kurulan ve geçtiğimiz günlerde 60 milyon dolar yatırım alan Coda, dosya işlerinizi daha etkin bir biçimde yürütmenizi sağlayan bir docs. Google Docs, Asana, Trello  ürünlerinin birer karışımı diyebileceğimiz Coda ile bireyler ve ekipler projelerini ve dosyalarını oluşturuyor, iş süreçlerini yönetebiliyorlar. Web sitelerinde de kendilerine "Docs'un Minecraft'ı" olarak adlandıran Coda'nın diğer dosya uygulamalarından en büyük farkı platformu istediğiniz gibi özelleştirebilmeniz.

Daha esnek bir yapı

Şirket kurucularından Shishir Mehrotra ve Alex DeNeui, Coda'nın amacının birden fazla uygulamarla sürdürülen işleri daha esnek bir yapıya büründürmek olduğunu söylüyorlar. Bu arada Mehrotra ve DeNeui'nin öncesinde Google ve Microsoft gibi teknoloji devlerinde çalıştıklarını buradan paylaşalım.

Uygulama Beta sürümünde olsa da araç paylaşım şirketi Uber, Coda'yı ilk kullanan isimlerden. Verge'de yer alan bilgilere göre Uber'in ürün yönetiminden sorumlu çalışanı Yuhki Yamashita,  Coda ile ekibinin daha verimli çalıştığını belirtiyor.

19 Ekim'de Beta sürümüyle tüm kullanıcılara açılan Coda sadece masa üstü için kullanılabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.