Datapare, İstanbul Startup Angels'tan 550 bin TL yatırım aldı
Yatırım

Datapare, İstanbul Startup Angels'tan 550 bin TL yatırım aldı

Daha önce Webrazzi Online Demo Day'de de ağırladığımız Datapare, İstanbul Startup Angels'tan 550 bin TL yatırım aldı. Yatırım turuna İSA üyelerinden Vedat Çavuşoğlu, Aksel Kastoryano, Dalya Kastoryano, Hande Enes ve Vitali Hayım Kohen katıldı.

Firmaların rakiplerini yakından takip edebilmelerini sağlayan bir SaaS platformu olan Datapare, bugün 2 milyara yakın sayfa, 20 milyonun üzerinde ürün ve binin üzerinde internet sayfasını takip ediyor.

Track adındaki uygulamasıyla kullanıcılarının rakiplerindeki kampanya, yeni eklenen ürün, güncellenen sayfa ve görselleri takip edebildiği girişim, hala geliştirme aşamasında olan Discover uygulamasıyla ise başta tekstil sektörü olmak üzere trend takibi yapıyor.

Yatırım ekibi güçlendirmek ve ürünü geliştirmek için kullanılacak

Aynı zamanda PİLOT ve Hackquarters mezunlarından olup B2B iş modeline sahip olan Datapare, bugüne kadar İş Bankası, LC Waikiki, Yuvako gibi markalara hizmet vermiş. Datapare, aldığımız bilgiye göre yatırımı ekibi güçlendirmek ve platformu tamamen SaaS olarak işleyen bir yapıya sokmak için kullanacak.

Diğer yandan İstanbul Startup Angels'ın da hızlandırma programı yatırımları ile beraber 23. yatırımı olan Datapare hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Yorumlar (5)
 1. Technonur Technonur

  Webrazzi Online Demo Day ... demo day de nedir ya tanitim günü demek cok mu agiriniza gidiyor?? Madem türkceden bu kadar cok cekiniyorsunuz makaleleri komple ingilizce yazin. Tam olarak karsiligi olmayan kelimeleri kullanin amenna ama ipin ucunuda kacirmayin.

  1. Semih Semih

   Böyle bir yorum yapan birisinin "Türkçe" yazmayı becerememesi (türkceden) ve üstüne "technonur" gibi bir isim kullanması. Bir şeylerde farkındalık yaratmak için değişime önce kendimizden mi başlasak?

 2. Melih Melih

  Datapare çok basit bir fikir üzerine kurulu çok başarılı bir girişim. Bu tip girişimlerin geliştiğini görmek harika. Serkan bey'i ve takımını tebrik ediyorum.

 3. Ali Rıza Ali Rıza

  Ne firmanın kurucusunun adı geçmiş, ne ekip hakkında bilgi var. Bu işleri buralara getiren ve emek harcayan insanların en azından adı geçebilir değil mi? Sonuçta ortada bu dönemde yatırıma değer görülmüş güzel bir fikir ve firma var. Ama hepimiz biliyoruz ki bu startupları bu aşamaya getiren çekirdek kadrolarıdır. En azından bir düzeltmeyle Serkan beyin adı habere eklenmeli diye düşünüyorum. Kendisine ve yatırımcılara başarılar diliyorum.

 4. Meral Meral

  Biri de Serkan Bey'in ayda ne kadar maaş alacağını yazabilir mi acaba?

  Çünkü halen 550.000 TL nin nakit olarak adamların eline geçtiğini sananlar var,

  Yapilan bu yatırımla proje sahibi 2005 model bir araba bile alamaz.