Sosyal medya görsellerinizi hazırlayabileceğiniz ücretsiz ve kolay tasarım aracı: Crello
Arama
Dijital

Sosyal medya görsellerinizi hazırlayabileceğiniz ücretsiz ve kolay tasarım aracı: Crello

Tasarımcı olmayan kişiler için geliştirilen kullanımı kolay ve bol seçenekli araçlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medya ve baskı alanında yer edinmeye çalışan Crello, 3 adımda tasarım yapmanızı sağlıyor.

Popüler rakibi Canva‘dan ayrılan en büyük özelliği ise ücretsiz olması. Canva’nın da neredeyse yüzde 95 oranında ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz fakat birkaç kullanışlı özelliğinin paralı olması özellikle bireysel kullanıcıların alternatif aramasına neden oluyordu. Bu anlamda Crello iyi bir alternatif olarak piyasada yer alacak gibi görünüyor.

Product Hunt‘da oldukça beğenilen Crello’nun Canva’dan ayrılan en önemli özellikleri pazarlama ekibinden Lesia Isaienko tarafından şöyle sıralanıyor:

 • Crello’nun 10 bin tasarım şablonunun tamamı ücretsiz
 • Çalışmalarınızı organize etmek için ücretsiz ve sınırsız depolama alanı
 • Canva’nın 1,5 milyon stok görseline karşılık 65 milyon stok görsel arşivi
 • Görseller de dahil 11 binden fazla ücretsiz tasarım öğesi (geri kalan öğeleri satın alıp sınırsız kullanım hakkı elde edebiliyorsunuz)
 • Kendi fotoğraflarınızı ve fontlarınızı yükleyip ücretsiz kullanabilirsiniz
 • Karmaşık abonelik modeli yerine sadece satın almak istediğiniz ücretli öğeyi satın alıp sınırsız kullanım hakkına sahip olabilirsiniz

Depositphotos stok görsel sitesinin bir alt kuruluşu olarak doğan Crello görünüşe göre Canva karşısında oldukça net bir duruş sergileyerek onlarda ücretli olan bazı özellikleri ücretsiz hale getirip kullanıcılarını kazanmayı hedefliyor.

Eğer siz de tasarım ihtiyaçlarınızı bu tür araçlarla çözüyorsanız Crello’ya bir şans verebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Ali OK dedi ki:

  Haber yanlış bilgi içeriyor. Görsellerin büyük çoğunluğu ücretli. (0.99 $) Canva daha iyi bence.

  1. Burak Budak dedi ki:

   Selamlar Ali, yazıda da belirttiğimiz gibi 11.000’den fazla ücretsiz materyal bulunuyor. 65 milyon görsel arşivi karşısında çoğunluğunun ücretli olmuş olması doğal. Cavna’nın daha iyi olup olmadığı tabi ki kişisel bir görüş fakat yazının “yanlış bilgi” içerdiğini söylemek pek doğru olmayacaktır.

   1. burak dedi ki:

    gayet yanlis bilgi iceriyor o halde. tamamen ucretsiz demissiniz yazinizin basinda.

 2. Ozgur Diyebirisi dedi ki:

  Tam da bunun için yorum yapacaktım ki, yorum yapılmış. Evet, Ali çok haklı “tamamen ücretsiz” ifadesi yanlış. Editör arkadaş düzeltirse çok iyi olur. Canva’nın mobil versiyonu da varken bunun övülmesi anlamsız olmuş. Dengeli bir haber yapılabilir”

 3. Mert Kurt dedi ki:

  Tamamen ücretsiz olmaması herkesi üzdü. Kullanmayı düşünmüyorum bir de stok fotoğraflara para vermekle mi uğraşacağım? Önce bunları düşünüp bi girişim yapsanız keşke. Tüm işsizler bi tarafından fikir üretip hayata geçiriyor böyle olmaz bunları engelleyeceğiz…

 4. Burak Budak dedi ki:

  Selamlar, “tamamen ücretsiz” ifadesi, Canva’da bazı özellikleri kullanmak için ücret ödemeniz gerektiği halde bu üründe herhangi bir ücret ödemeniz gerekmediğine dikkat çekmek için kullanılmıştı. Yani oyun içinde satınalma yapabildiğiniz bir oyunun ücretsiz olması gibi. Faka yanlış anlaşılmalara neden olduğu için o tabiri düzenliyorum şimdi.

  Yorumlar için teşekkürler.

 5. Zeze dedi ki:

  Ücret anlamında canvanın tersine daha çok görsel ücretli.

Bir Yorum Yazın