GameHub: Bilgisayar oyunlarını tarayıcıdan oynamanızı sağlayan yerli platform
Oyun

GameHub: Bilgisayar oyunlarını tarayıcıdan oynamanızı sağlayan yerli platform

Günümüzde kişisel bilgisayarlar 10 yıl öncekilerden çok daha hızlı ama grafik tasarım ve görsel efektler halen bilgisiyar işlemcilerinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Bulut oyun platformu GameHub da bu sorunu aşmayı hedefliyor ve Arıkovanı kampanyasıyla desteğinizi bekliyor.

GameHub, kısaca yüksek konfigürasyonlu donanım gerektiren oyunları web tarayıcısı üzerinden oynatan bir bulut teknolojisi. Oyun severlerin pahalı bilgisayarlara sahip olmadan, sistem yükseltme ve hafıza kaygısı yaşamadan akıcı bir şekilde oyun oynamasını sağlıyor. 30-40 Gigabyte gibi boyutlara ulaşan oyunların bilgisayarını indirmeden oynamak için sadece Gamehub'a bir üyelik ücreti ödeyerek kaydolmanız yeterli oluyor. Bu sayede oyunlara tek tek para vermekten kurtuluyorsunuz ve bir çok oyunu tarayıcınız üzerinden oynayabiliyorsunuz.

İçerisinde Dota, Battlefield, FiFa gibi birçok popüler oyunun da yer aldığı GameHub, hem bilgisayarınızı kasmadan oyun oynama imkanı hem de bilgisayar oyunlarına daha az para ödeme şansı vadediyor. Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda 100 bin TL toplamayı hedefleyen proje, hedefine ulaştığında yurt içinde ve yurt dışında büyümek istiyor.

Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayımcıları Derneği (OYUNDER)’in Türkiye'de bulut oyun kategorisindeki ilk ve tek üyesi olan GameHub ekibi, bu platformun arkasındaki teknolojiyi de şöyle açıklıyor;

GameHub olarak, GPU ile güçlendirilmiş sanallaştırma olarak adlandırılan sanal masaüstü bilgisayarlarıyla birlikte geliştirdiğimiz yazılımı kullanarak kullanıcılara game streaming yapıyoruz. Nvidia’nın geliştirmiş olduğu bir donanım üzerine kurduğumuz GameHub, Netflix’in oyun versiyonu olarak da adlandırabileceğimiz bir platform.

Şu anda Koç Üniversitesi Girişimcilik ve Araştırma Merkezi’nde (KWORKS) çalışmalarını sürdüren GameHub'ı desteklemek isterseniz 59 TL'den başlayan paketlerle GameHub deneyimini yaşayabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Mustafa Mustafa

  Şu an için sadece TürkNet ile mümkün sanırım, zira ev kullanıcılarının bir çoğunun 75GB 50GB gibi akk sıkıntısı var.

  1. Melih Karasu Melih Karasu

   evet bu konuya da değinilseydi iyi olurdu :)

 2. Mert Elvan Mert Elvan

  Yeni bir projeymiş gibi tanıtmıyorlar mı gıcık oluyorum. Bu sistemi ilk OnLive yaptı fakat oyun lisanslama işlerindeki maliyet dolayısıyla kapatma kararı aldılar. Oyun firmaları böylelerini yaşatmaz. Haydi eyw kolay gelsin..

  1. Bcakir Bcakir

   Ben haberin hiç bir yerinde dünyada ilk falan yazdığını göremedim. Bir şeyin ilk olmaması onun kötü ya da kullanılmaz olduğu anlamına gelmez. Ne Facebook ne de Google kendi alanlarındaki ilk şirketlerdi ama kullanmayana taş devrinde kalmış gözüyle bakmaya başladık. Keza başka örnek vermek gerekirse Markafoni, Trendyol, Sahibinden, Gittigidiyor, Hepsiburada, Hürriyet, vb. hepsinin yurtdışında daha önce yapılmış benzerleri var, o zaman bunlarıda kullanmayalım. Önemli olan ilk olmak değil onu sürdürülebilir işe çevirmek.

   Bu yorumu yazma nedenim, Elif Şafağın bir sözü var onu sürekli aklıma getiriyor bu tür yorumlar. Ülkemizde başka birinin başarılı olmasını kabullenememezlik var. Bir başarı dilemek bu kadar mı zor bilemedim? Evet arkadaşların işi zor ama belki başarılı olacaklar ya da bu girişimi başarıya ulaştıramayacaklar ama bir sonrakine tecrübeli olarak başlayıp onu başarıya ulaştıracaklar. Bırakalım birşeyler yapmaya çalışanları aşağıya çekmeye çalışmayı, kendimiz bir şeyler yapmaya çalışalım veya hiç değilse yapana bir moral olsun diye başarı dilemeyi çok görmeyelim.

 3. Tita Endor Tita Endor

  facebook login çalışmıyor.

  Fatal error: Uncaught exception 'Facebook\Exceptions\FacebookSDKException' with message 'Cross-site request forgery validation failed. Required param "state" missing from persistent data.' in /home/gamehub/public_html/app/helper/Facebook/Helpers/FacebookRedirectLoginHelper.php:244