Apple Music 30 milyon ücretli kullanıcı barajını aştı
Mobil

Apple Music 30 milyon ücretli kullanıcı barajını aştı

Apple'ın 2015'te piyasaya sunduğu online müzik servisi Apple Music, Billboard'un paylaştığı habere göre 30 milyon ücretli kullanıcı barajını aştı. Şubat ayında 20, Haziran ayında ise 27 milyon kayıtı kullanıcı barajını geçmeyi başaran Apple Music, WWDC 2017 etkinliğinin ardından kısa zaman içinde 3 milyon yeni kullanıcı kazanmayı başardı.

60 milyon ücretli kullanıcı

Apple Music'in en büyük rakibi Spotify ise hala dünyanın en popüler online müzik servisi. Spotify, geçtiğimiz Haziran ayında 140 milyon kayıtlı kullanıcı barajını aştığını açıklamıştı. Bu kullanıcıların yaklaşık 60 milyonunun premium, yani ücretli kullanıcı olduğunu da ekleyelim.

Kısacası Spotify, Apple Music'in neredeyse iki katı daha fazla ücretli kullanıcıya sahip. Apple Music'in Spotify'a yetişip yetişemeyeceğini ise zaman gösterecek. Dilerseniz Apple Music uygulamasını iOS için buradan, Android için ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Doğan Yavuz Doğan Yavuz

    Sadece iTunes'u düzeltmeleri bile çok faydalı olacaktır. Geçtiğimiz hafta içerisinde Spotify'dan Apple Music'e geçiş yaptım; kazandıklarım-kaybettiklerim arasında en belirgin olan şey iTunes'un gerçekten çok hantal olduğu. Spotify masaüstü uygulaması gezinme, ekleme vb. işlemler için çok daha çabuk.

    1. Peki gecisinizin sebebi nedir? Sif apple oldugu icin mi? Bende spotify kullaniyorum cok memnunum. Farkli bir arayisa dahi girmiyorum.