Ünlülerle fanlarını buluşturan sosyal medya uygulaması: Famelog
Girişim

Ünlülerle fanlarını buluşturan sosyal medya uygulaması: Famelog

Ünlüler ve fanlarını hem sanal hem de fiziksel ortamlarda bir araya getiren Famelog, ünlülerin fanları ve markalarla olan ilişki yönetiminde yeni bir dönem başlatmak istiyor.

Android ve iOS uygulamaları ile kullanıcılarına ulaşmayı hedefleyen Famelog'u yalnızca ünlüler, onların takipçileri ve markaların bir araya geldiği bir sosyal ağ olarak tarif edebiliriz.

Kısa bir süre önce Tarihi Beykoz Kundura'da düzenlenen özel bir geceyle lansmanını yapan Famelog, girişimcilik dünyasında melek yatırımlarıyla tanınan Tarık Yıldırım ve Şule Bilgi tarafından kuruldu.

Girişimin lansman gecesine aralarında Mirgün Cabas, Tuba Ünsal, Arda Türkmen ve Mert Vidinli'nin de yer aldığı ünlü isimler de katıldı

Uygulamada iki tip kullanıcı var: ünlüler-markalar ve fanlar

Famelog klasik bir sosyal ağ gibi çalışıyor ancak uygulamada iki tip kullanıcı bulunuyor: ünlü-markalar ve takipçi-fanlar. Fanlara beğendikleri ünlüleri takip edebilme imkanı sunan Famelog, ünlü ve markalara ise analitik yönü de olan bir mecra sunarak çeşitli iş birlikleriyle gelir elde etmelerini sağlıyor.

Yalnızca bir sosyal ağ olmakla sınırlı kalmayan Famelog, aynı zamanda fiziksel ortamda da etkinlikler düzenleyerek ünlüler ile fanları ve markaları aynı çatı altında buluşturuyor. Ayrıca premium fan modeli de bulunan uygulama, ünlülerin (Famelog'a göre Famelogger) sunduğu ek erişim imkanlarından yararlanmak isteyen fanlara ücret ödeyerek bu statüye geçebilmek imkanı sunuyor.

Özellikle gençler (Z Kuşağı) için ünlü-fan ilişkisi gerçekten bambaşka bir boyutta. Bu ilişkiyi yöneterek ünlüler için analitik yönü de olan bir platform, fanlar içinse ünlülere ulaşmanın en kolay ve etkili yolu olan bir sosyal ağ olmayı hedefleyen Famelog, tecrübeli kurucu ekibiyle de dikkat çekiyor. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Famelog'un lansman gecesinden bir kare
Yorumlar (4)
 1. Hakan B. Hakan B.

  Gerçekten çok güzel bir uygulama. Rafine bir şekilde ünlülerle fanlarını bir araya getirilmesi amaçlanmış. Şu an için içerideki ünlü sayısı limitli. İleride 30-40 tane ünlü buraya gelirse, TR için sosyal medyada oyun değişebilir. Influencer etkileşim yeri Famelog olabilir. Başarılı olması dileğiyle,

 2. ModaSky bu konuda lider zaten

  1. Merve K. Merve K.

   Yazıyı okuduğum ve uygulamayı da incelediğim kadarıyla bahsettiğiniz ModaSky ile yarışan bir uygulama değil bu...Fenomen yaratmaya çalışmıyor Famelog

 3. Tolga T. Tolga T.

  Türkiye'de gerçekten bu anlamda iyi ve temiz kalmış bir platforma ihtiyaç olduğu aşikardı. Gerçek fanların ünlüleri takip etmek için yığınla hareket ettiğini düşünürsek Hakan beyin de söylediği gibi 40-50ünlü sisteme girerse oyunun kuralı değişebiliri