Google kimlik yönetim girişimi Bitium'u satın aldı

Google kimlik yönetim girişimi Bitium'u satın aldı

Günümüzün en popüler bulut servislerinden Google Cloud, kurumsal düzeyde bulut kimlik yönetimi ve araçları sunan Bitium'u satın aldığını açıkladı. Satın alma anlaşmasının bedeli ise açıklanmadı. Yaklaşık 5 yıl önce karşımıza çıkan kimlik yönetim servisi Bitium, bulut tabanlı uygulamalar için tekli oturum açma hizmeti de sunuyor.

Bitium satın alması sayesinde Google, kurumsal bulut müşterilerini ve bulut organizasyonunu daha iyi bir şekilde yönetmeyi hedefliyor. Bulut tabanlı uygulamalar için güvenli giriş imkanı ve uygulama yönetimi gibi servisler sunan Bitium, Google Apps ve Office 365 ile entegre bir şekilde de çalışabiliyor.

Kendi çalışmalarına devam edecek

İlk olarak 2012 yılında karşımıza çıkan kimlik yönetim servisi Bitium, satın alma anlaşmasıyla birlikte Google Cloud takımına katıldı. Bulut tabanlı uygulamaların yönetim süreçlerini basitleştirmeyi hedefleyen Bitium, Google Cloud takımına katılmış olsa da kendi çalışmalarına devam edecek.

Bitium kurucuları olan Scott Kriz ve Erik Gustavson, resmi blog arayıcılığıyla yaptıkları açıklamada destekleri için tüm kullanıcılarına teşekkür etti ve kullanıcılarına hizmet vermeye Google Cloud takımı bünyesinde devam edeceklerini belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.