YouTube logosunda ilk kez büyük değişiklik yaptı

YouTube logosunda ilk kez büyük değişiklik yaptı

YouTube logosunda önemli bir değişikliğe gitti. Marka, logosunda yer alan 'Tube' kelimesini kırmızı kutucuktan kaldırarak, logoya 'Oynat' tuşunu ekledi.

Şirketin ikonik logosunun daha taze bir tasarıma büründüğünü söyleyebiliriz. Aşağıda da görüldüğü gibi, güncellenen logoda kırmızı kutucuğun yazıdan ayrıldığını ve sola kaydırıldığını görmekteyiz. Öte yandan küçülen kutucuğun içine 'Oynat' işareti ekleniyor.

https://giphy.com/gifs/youtube-logo-new-old-comparison-change-3o7aD2i5MPMO4W47Pa

En küçük ekranlarda bile farkedilebilecek

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, daha esnek bir tasarıma sahip olan logo çok küçük ekranlı cihazlar da dahil olmak üzere farklı cihazlarla uyumlu hale gelebilecek. Daha parlak bir görünüme sahip olan logo, özellikle alanının kısıtlı olduğu cep telefonu gibi cihazların ekranlarında kolayca farkedilebilecek. Öte yandan sosyal medya ikonu olarak da sadece ekran içinde oynat tuşunun olduğu bir logo olarak karşımıza çıkacak.

2005 yılında video paylaşım sitesi olarak hayata geçirilen sosyal ağ, yaklaşık 12 yıllık serüveni boyunca adeta evrim geçirdi diyebiliriz. Mobil ayağını da güçlü bir biçimde geliştiren YouTube her ay 1.5 milyar kayıtlı kullanıcısı tarafından ziyaret ediliyor. YouTube logosundaki değişiklik, platformun yakın zamanda yeni özelliklerini duyuracağının habercisi olabilir. Zira son dönemde şirket tasarımsal ve teknik anlamda bir çok yeni özelliğini duyurdu.

YouTube Türkiye

İnternet dünyasının en hızlı büyüyen platformlarından biri olan, kullanıcı deneyiminin ön planda olduğu ve televizyon için ciddi bir tehdit oluşturan YouTube'dan gelecek yeni değişikliklere hep beraber tanık olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.