SWEATers, 3 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı
Mobil

SWEATers, 3 milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını aldı

Elif Boyner ve Melis Abacıoğlu Sezener'in kurucu ortağı olduğu SWEATers, spor yaparken sosyalleştiren uygulaması için ilk yatırımını aldı. Monitise MEA Genel Müdürü Fırat İşbecer, Dore Grup Mali İşler Müdürü  Kaan Boyner, Vepa Group Yönetim Kurulu Başkanı Önder Öztarhan, A Milli Basketbol Takımı ve Fenerbahçe Doğuş oyuncusu Sinan Güler ve Umur Özal'ın katıldığı yatırımın 3 milyon TL değerlemeyle yapıldığı paylaşıldı ancak yatırımın tutarı açıklanmadı.

İlk mobil uygulamalarını geçtiğimiz Mayıs'ta yayınlanan SWEATers, kullanıcıların spor odaklı organizasyonlar etrafında iletişime geçmesini ve etkinlikler (HADİ!) düzenleyebilmesini sağlıyor. Spor severler uygulama üzerinden birlikte spor yapabilecekleri kişileri bulabiliyor, diğer etkinlikleri görüntüleyip onlara katılabiliyor aynı zamanda sağlıklı yeme-içme mekanlarını ve spor markalarını kolayca keşfedebiliyor.

İlk yılda hedef 100 bin kullanıcıya ulaşmak

SWEATers'ın açıkladığı güncel verilere göre, uygulama bugüne kadar 16 bin 350 kişi tarafından indirildi ve uygulama üzerinden bin 500 etkinlik oluşturuldu. Bu etkinliklere 2 bin kişi katıldı.

SWEATers kurucu ortağı elif Boyner, yatırımla ilgili açıklamasında yurt dışı açılımına odaklanacaklarını belirtiyor. Ar-Ge çalışmalarına odaklanarak altyapısını geliştirmeye devam edecek olan SWEATers, iş birliği yapılan markalara ve SWEATstop’lara daha fazla katkı sağlayacak projeler üretecek. Girişim, spor perakendesi, mobil uygulama teknolojileri ve spor dünyasından girişimcilerin deneyimleriyle büyümesini sürdürmeyi planlıyor.

Agresif bir büyüme hedefi çizen SWEATers, spor yapan kişi sayısını arttırabileceklerini yani pazarı büyütebileceklerini not ediyor. Girişimin hedefi ilk yılında 100 bin kullanıcıya ulaşmak. Yine de SWEATers'ın başarısı ne kadar geniş kitlelere ulaştığı değil, spesifik ve bağlı bir kitle oluşturabilmesi ve bu kitleyle uzun vadeli ilişki kurabilmesiyle ölçülecek. Uygulama bu açıdan yüksek bir potansiyele sahip.

Yorumlar (8)
 1. Elif Boyner ve bilinen diğer isimlerin kurduğu bir markanın 3 Milyon değerleme ile yatırım alması adeta bir magazin haberi gibi. Ama Kastamonu'nun bir köyünde Ali'nin yazdığı uygulama benzer bir yatırım alsa helal olsun derdim. Network o kadar önemli ki, bu insanlar ne üretse..

  1. Unispear Unispear

   kesinlikle.

 2. Kamil Nur Kamil Nur

  Senin benim yapabilceğimiz işler değil kardeş, çok farklu boyğutlar bunlar..

 3. Olmuyor böle spesifik sosyal ağlar işte.. Tutmuyor.. Bir de böyle para var nereye harcasam modları ile sanırım işin amatör ruhu da kayboluyor. Bir yere gelirse seviniriz ama bence zor kolay değil..

 4. Dertli Kerem (@dertlikerem) Dertli Kerem (@dertlikerem)

  Adam (Cem) yeğenine (Kaan) bizim kızın (Elif) işine yatırım yap demiş, sonra da haber olmuş; Dertli Kerem de evin kapanan internetini mi yatırsa, telefonu mu ödesem diye düşünürken denk gelmiş canına yandığımın "ekosistemi"nde bu tatlış habere

 5. Balık Avı Balık Avı

  Sürekli kazanç mantığı olmayan, analizi yapılmamış, para var nereye harcasak mantığında projeler çıkarıyorlar. 1 yıla kalmaz kapatırlar. sadece o parayı yemiş olurlar. inşallah ben yanılırım.

 6. Gelecegi olmayan bir proje daha ortalik proje coplugune dondu eskiden her gun sarkici cikardi hatta halen vikiyor ve eski sarkilari soyleyerek bir yerlere gelmeye calisiyorlar iclerinde unlu sarkicilar da var bizim internet piyasasi da ayni duruma geldi her gun bir sacma proje hatta eski projeleei degistirip heni projeler gibi gostermek nedeni Turk'un her zamanki hali para cok sorun yok

 7. Webrazzi'de haberlerin standart formatından mıdır, yoksa konuşan herkesin aynı şablon kafaya sahip olmasından mıdır nedir, kimle konuşulursa konuşulsun daha sağlam bir düzeye gelmeden hemen "yurtdışına açılma kararı aldık" diye bir cümle okuyoruz. Dünyada bu işleri yapan herkes bilir ki, önce kendi çıktığın piyasada bir yere gelirsin, sonra dünyaya açılırsın. Bu da artık "trendy" bir laf haline geldi, bugün bakkal açan, ilk haberi yapıldığında, yan mahalleye değil de koşa koşa yurtdışına ikinci şubesini açmaktan sözediyor.