Arena Bilgisayar'dan e-ticaret girişimi: Yukko
E-Ticaret

Arena Bilgisayar'dan e-ticaret girişimi: Yukko

Ülkemizin en önemli teknoloji sağlayıcılarından olan Arena Bilgisayar, e-ticarete adım atıyor. 9 Ağustos tarihinde kullanıma açılan Yukko.com ile e-ticaret sektörüne atılan Arena Bilgisayar, Yukko.com sitesinin tüm lojistik operasyonları yönetecek. 5 farklı kategoride binlerce ürün satan Yukko.com, teknolojiden mobilyaya kadar zengin bir ürün çeşitliliğine sahip.

Arena Bilgisayar'ın yanı sıra Synnex ve Redington firmalarının da desteğini alan Yukko.com, e-ticaret sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. 20.000 m2 büyüklüğünde bir operasyon merkezine sahip olacak olan Yukko.com, fiyat anlamında rakipleri ile benzer rakamlar sunuyor.

Zengin ürün çeşitliliği

5 ana ve 25 alt kategoride ürünlerini sunan Yukko.com, zengin bir ürün çeşitliliğine sahip olsa da tasarım anlamında rakiplerinin gerisinde. Elektronik, Beyaz Eşya & Küçük Ev Aletleri, Anne & Bebek & Oyuncak, Kişisel Bakım & Kozmetik, Mobilya & Dekorasyon ana kategorilerinde ürünler satan Yukko, en fazla ürünü elektronik kategorisinde bulunduruyor.

Tasarımın geliştirilmesinin yanı sıra çeşitli hataların giderilmesinin gerektiğini de ekleyelim. Özellikle aramalarınızı sıralamak istediğinizde çeşitli hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz. Sıralama kısmında çeşitli hatalar olsa da filtreleme kısmının oldukça başarılı bir şekilde çalıştığını da ekleyelim.

Hepsiburada.com kurucularından Kaan Dönmez'i de bünyesinde barındıran Yukko.com, özellikle Arena Bilgisayar'ın desteği ve tecrübesi sayesinde e-ticaret sektöründe önemli başarılara imza atabilir. Tedarik ve lojistik sıkıntılarını ülkemizin en tecrübeli firmalarından olan Arena Bilgisayar'ın desteği ile çözecek olan Yukko.com, yeni bir e-ticaret sitesi denemek isteyen kullanıcılar için başarılı bir alternatif olabilir.

Yorumlar (9)
 1. Sitenin SSL sertifikası yok gözüküyor. Şaka mı bu?

 2. Hakan Tefekli Hakan Tefekli

  ahahaha https desteklemeyen ender satis sitelerinden. Isterseniz posta ile bilgilerimizi yollayalim ne dersiniz. Daha guvenli olur belki.

 3. Cahil Avcısı Cahil Avcısı

  SSL sertifikası yok diyen arkadaşlar evlerine daha yeni internet bağlatmış sanırım. Login olmayı deneyin var mı yok mu? Ziyaretçilerin gördüğü sayfalarda https olmak zorunda değil çünkü ziyaretçilerin verilerini tutan bir yapı yok. Giriş yaptıktan sonra, özellikle ödeme ekranında https'li bağlantıyı görürsünüz.

  1. Yukarıdaki arama kısmı varya orası için bile SSL gerekiyor. İnsanları yargılamadan cahil cühela demeden önce araştır öğren. Onu geçtim dublicate content olarak ceza yiyecekler. SSL sertifikası ya kullanırsın ya kullanmazsın.

  2. Serkan Yolcu Serkan Yolcu

   Login olmak? Ahahaha... Giriş yapmak terimini ne güzel kullanmışsınız:) Sizi bilgin sizi... Türkçe dahisi sizi..

  3. Al bir komiklik daha, ben siteden alışveriş yapmak için girdiğimde, güvenli değil diyorsa login sayfasına kadar yüz defa siteden çıkarım. Sizin yerinizde olsam, doğduğunuzdan beri internet bağlı evinizde bir günümü e-ticaret sitelerini incelemekle geçiririm.

 4. http://www.yukko.com/apple-iphone-6-32-gb/50000658--

  sonuna tire koyunca servis dışı olan sistemlerine baklava tadında çözüm öneriyoruz.

 5. Emre Çetiner Emre Çetiner

  Bir çok büyük firmayı arkasına alıp yıllık şu kadar bu kadar cirolar yazılmış. Keşke dijital tarafta birazda işin ehli insanlarla çalışıp gerçekten sektöre nefes getirecek bir şey çıkmış olsaydı. Tasarımdan içerik yerleşimine kadar özensizlik var gibi. Elbette zamanla düzelebilir ama ilk izlenimde çok önemlidir. Başarılar...

 6. Hayırlısı olsun. Umarım diledikleri gibi olur her şey. Geliştirilmesi gereken çok nokta var.