Bitcoin ilk defa 3.750 doları geçti
Finans

Bitcoin ilk defa 3.750 doları geçti

Bitcoin, yükselişini sürdürüyor. Bugün itibari ile yeni bir rekor kırıldı ve sanal para birimi 3.750 doları geçmeyi başardı. Yaklaşık yüzde 10'dan fazla yükselişle 3.785 dolardan işlem görüyor bir BTC.

Uzun bir süredir teknolojik bir belirsizlik içerisinde olan Bitcoin SegWit yazılımına geçişini başlattı ve o zamandan itibaren yaklaşık yüzde 30 değer kazandı.

SegWit, esas olarak işlem kapasitesini artıracak akıllı bir çözüm olarak yaklaşık 1 yıl önce tasarlanmaya başlandı ve bu süre içerisinde bir bölünmenin gerçekleşmemesini amaçlıyordu fakat tüm bunlara rağmen bildiğiniz gibi 1 Ağustos'ta bir bölünme gerçekleşti ve yeni bir kripto para olan Bitcoin Cash doğdu.

Hatırlayacağınız üzere önde gelen yatırım şirketlerinden Goldman Sachs'ın teknik strateji başkanı Sheba Jafari, Temmuz ayı sonunda bitcoinin 3.691 dolara ulaşmasını beklediklerini açıklamıştı. Jafari bu dönemden önce büyük bir düşüş olmasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Harvard akademisyeni ve bitcoin yatırımcısı Dennis Porto, bitcoin teknolojisinin fiyat olarak Moore Yasası'nı izlediğini ve 2021 yılına kadar 10.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtiyor. Bu durumun yatırımcılar için eşsiz bir fırsat olduğunu belirten Porto "internet hızına yatırım yapmak zordur fakat bitcoine yatırım yapmak oldukça kolaydır" diyor.

Yorumlar (8)
 1. Demedi demeyin ve yazın: Bitcoin dünyanın gelmiş geçmiş en büyük tokatçılığını yapacak. :) Bitcoin'nin değerinin artacağı spekülasyonu; yatırımcının parasını Bitcoin'de tutması için yaratılmış büyük bir furya...

  1. Murat Yılmaz Murat Yılmaz

   Sen para nedir ilk önce onu bir öğren, ondan sonra saygı ile dur bitcoin karşısında.

   1. İyi günler murat bey bu iş ne kadar güvenilir

  2. S3Yfullah S3Yfullah

   Blockchain'den bir haber, merkezi otoriteye bağlı olmayan sistemlerden bir haber olsam ben de böyle bir yorum yazardım...

 2. Ne zamana kadar sürecek bu artış...

 3. Milattan önce 5. 6. yüzyılda Lidyalıların parayı bulmasıyla 21.yüzyılın insanının bitcoin icat etmesi arasında olayın ekonomik yönünden ne fark olduğunu ekonomi bilgisi iyi olan biri açıklarsa bilgileniriz.

 4. Ne kadar güvenilir