Gençpa Teknoloji Grubu Gepasite.com ile e-ticaret atağına kalkıyor

Gençpa Teknoloji Grubu Gepasite.com ile e-ticaret atağına kalkıyor

2002'den bu yana telekomünikasyon alanında toptan ve perakende satış hizmetleri sunan Gençpa Teknoloji Grubu, Gepasite.com ile e-ticarete adım atıyor. Bu sektöre 15 yıldır hizmet veren grubun hedefi mobil cihaz ve aksesuar dikeyinde önde gelen adreslerden biri olmak.

Gençpa Teknoloji, Türkiye’de faaliyet gösteren birçok global markanın dağıtıcısı konumunda. Dolayısıyla e-ticarette de uzmanlık alanı olan 'mobil teknoloji ürünleri' dikeyine odaklanıyor. Gepasite.com'un akıllı telefonlar, tabletler ve mobil cihaz aksesuarlarından oluşan ürün portföyünde hem Apple, Samsung, Nokia gibi küresel markalar hem de Vestel, Casper gibi yerli markalar bulunuyor.

Akıllı telefon tarafında ondan fazla, tablet tarafında ise 6 farklı markanın cihazlarını satışa sunan Gepasite, aksesuar tarafında şimdilik 3 marka ile hizmet veriyor ama bu bölüm henüz Türkiye'ye giriş yapmamış önemli bir istisnayı da içinde barındırıyor.

Kickstarter'ın akıllı dijital kılıfı Türkiye'ye getiriyor

Kickstarter'da başarıyla fonlanan Inkcase ürünleri, Oaxis markası altında sadece Gepasite.com tarafından satışa (ön siparişe) sunuluyor. Akıllı telefonlara ikinci bir ekran sağlama özelliğine sahip olan Inkcase kılıflar fotoğrafları, e-kitapları ve diğer önemli bilgileri bu ikinci ekrana aktarabiliyor. InkCase i7 IVY ürünü ise "Sanal Kişisel Asistan” olarak kullanıcının aynı anda hava durumunu, görev listesini, takvimi, sağlık verilerini, ajandasını ve saati takip etmesini sağlıyor. Ayrıca otomatik hatırlatıcı özelliğine sahip ve tek bir şarjla iki aya kadar çalışabiliyor.

Ufuk Gürsoy: E-ticaret atağına kalkıyoruz

Ufuk Gürsoy, Gençpa Teknoloji

2017 yılında yeniden yapılanma sürecine giren Gençpa Teknoloji Grubu, geçtiğimiz aylarda teknoloji sektörünün deneyimli isimlerinden Ufuk Gürsoy'u Genel Müdür olarak kadrosuna dahil etmişti. Mobil teknoloji şirketlerinin yanı sıra e-ticaret deneyimi de olan Gürsoy, Gençpa Teknoloji Grubu'nun Gepasite.com ile yeni bir yatırım atağına girdiğini söylüyor.

Türkiye'deki internetten yapılan alışverişlerin son 4 yılda ikiye katlandığını belirten Ufuk Gürsoy, böyle bir ortamda gepasite.com'u hayata geçirmenin önemine değiniyor ve 30 uluslararası tasarım ödülüne sahip Oaxis markasını Türkiye’ye getirmekten memnun olduklarını ekliyor.

Gençpa Teknoloji Grubu bünyesinde; Gençpa Teknoloji, 5K Teknoloji ve Genç İletişim şirketleri bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.