Hunter e-posta bulma aracıyla aradığınız şirketin çalışanlarına ulaşmanız mümkün

Hunter e-posta bulma aracıyla aradığınız şirketin çalışanlarına ulaşmanız mümkün

Kariyerinizde yükselmek için doğru bağlantılara sahip olmanız önemli. Çok fazla bağlantısı olmayan kişiler için ise girişkenlik, bu bağlantıları edinmenin ön koşulu. Eğer imkanım olsa Google, IBM, Oracle, Microsoft ya da Adobe şirketlerinde çalışan yöneticilerden birine ulaşmak isterdim diyenler için, Hunter bu imkanı sunan pratik bir araç. 400 binden fazla profesyonele ait bilgileri sunduğunu iddia eden Hunter'da istediğiniz şirketin alan adını yazarak e-posta dökümüne ulaşabiliyorsunuz. E-posta adresini aldıktan sonra yapacağınız hamleler ise tamamen sizin girişkenliğinize bağlı.

Hunter Nasıl Kullanılıyor?

Hunter'a giriş yaptığınızda ilk olarak sistemin nasıl çalıştığının bir önizlemesini görüyorsunuz.

Alan adını yazdıktan sonra "e-posta adresi bul" butonuna tıklıyorsunuz. Bir önizleme olarak adres dökümlerini karşınıza çıkarıyor. Adres dökümlerini daha net görüntüleyebilmek için ise Hunter'a kayıt olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra ücretsiz olarak ayda 100 arama yapabiliyor, e-posta adreslerinin aktifliğini kontrol edebiliyor, genel ve kişisel e-posta adreslerini filtreleyebiliyor ve tüm bu sonuçları CSV dosyası olarak indirebiliyorsunuz.

Kayıt olma aşamasında ise Hunter, Gmail ya da Hotmail gibi e-posta adreslerini kabul etmiyor.  Sadece çalıştığınız şirkete ait e-posta ile Hunter'a kayıt olabiliyorsunuz. Kayıt olduktan sonra e-posta adresinize gelen bir başka e-posta vasıtası ile de sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Böylece şirketinizin e-posta uzantısını da Hunter havuzuna eklemiş oluyorsunuz.

Ücretsiz üyelik ile giriş yaptığınızda ise her şirketin e-posta adresine kolayca ulaşmanız mümkün olamayabiliyor. Zira Facebook'tan birilerine ulaşmak istiyorsanız şansınızı ya başka bir platformda ya da başka bir alan adı ile denemeniz gerekiyor.

Bunun nedeni, Facebook'un bundan uzun süre önce Facebook.com alan adı ile Facebook kullanıcılarına e-posta adresleri tanımlamış olması. Yani Facebook.com uzantılı mail adresleri kurumsal değil kişisel kategoride yer alıyor. Bunun yanı sıra Facebook'un çalışanları için fb.com uzantısını kullanabileceğini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Google adreslerinde ise durumlar biraz farklı. Google'ın alan adını arama çubuğuna yazdığınızda 12 bin 798 e-posta adresi karşınıza çıkıyor. Bu adresleri dosya olarak indirebildiğiniz gibi kişilerin isimleri ve çalışma alanlarını da kolayca görüntüleyebiliyorsunuz.

Ayrıca Hunter'ın Leads ve Bulk özellikleriyle arattığınız isimlerden bir adres defteri oluşturmanız ve hali hazırda listelenmiş isimler arasında yer alan istediğiniz isimleri kolayca bulmanız mümkün. Hunter, verdiği hizmeti daha profesyonel bir şekilde kullanmak isteyenler için  aylık ve yıllık ödeme planlarına da sahip. Üstelik Hunter'ı kullanmak için her defasında siteye giriş yapmanıza gerek yok. Verdiği hizmeti bir Google Chrome eklentisi olarak da sunabilen bu ürün, daha fazla kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

İş ilanlarına başvuru yapmaktan sıkılmış olan Z kuşağı, Hunter'ı kullanarak e-posta pazarlaması ya da remarketing yapmaya başlarsa IK departmanları için yepyeni bir dönemin geleceğini söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.