Yeni iPhone Ağustos'ta mı geliyor?

Apple'ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 8 için hepimizin alıştığının aksine, tamamen yeni bir takvimle tüketicilerin karşısına çıkacağı söyleniyor. Fransızca yayın yapan iGeneration isimli internet sitesine göre, Apple bu Ağustos ayının sonlarına doğru lansman planlıyor.

Ağustos ayının sonundaki lansmanda iPhone SE'nin yeni versiyonunu piyasaya sürülmesi ve Ekim ayı gibi de iPhone 8'in piyasaya sürülmesi beklense de lansmanın yapılıp yapılmayacağı ve detayları henüz muamma. Uzun yıllardır her Eylül ayında duyurduğu yeni iPhone'ların bu seneki bu tarih değişmesi belki de bir başka söylenti olan iPhone 8'lerin üretiminin gecikmesindendir. Apple, alışılagelmiş olduğu üzere Eylül ayı etkinliğini yapmamak yerine, iPhone SE versiyonunun piyasaya sürüm tarihini öne çekmeyi planlaması daha mantıklı görünüyor.

Sadece tarihler değil, fiyatlar da değişiyor mu?

iGeneration'a göre Ağustos sonuna doğru piyasaya çıkacak olan yeni iPhone SE modellerinin fiyatları da aynı zamanda öncekinden daha uygun fiyatlı olacak gibi görünüyor. Şu anda 32 GB olan iPhone SE'nin fiyatı Avrupa'da 489 euro, Amerika'da 399 dolar. Eğer bu söylentiler doğruysa, yeni iPhone SE'ler Avrupa'da yaklaşık 399 euro civarında olacak, ki bu da eskisinden yaklaşık yüzde 20 daha ucuz olması demek.

Ancak tabi ki söylentiler ne derece doğru olur gerçekleşir veya söylentide kalır bilemeyiz. Bu zamana kadar ilk kez iPhone SE ie ilgili bir söylenti yayılıyor. Bu yılki iPhone'larda üç farklı boyut olacağı söyleniyor; 4.7 inç, 5.5 inç and 5.8 inç. Ancak iOS 11'deki bazı özelliklerin 4 inç boyutlu ekranlar için uyumlu olmayacağı ön görülüyor. Bu da Apple'ın tüketicileri daha büyük ekranlı olanları satın almaya teşvik etmeye çalıştığını söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.