Filli Boya'dan boyacı bulma hizmeti: FilliUstam.com
Girişim

Filli Boya'dan boyacı bulma hizmeti: FilliUstam.com

Geleneksel sektörlerdeki ticari markalar, internete dönük adımlar atmaya devam ediyor ama bu kez e-ticaret alanında değil usta hizmetleri alanında bir girişimden bahsedeceğiz. Türkiye'nin en büyük boya markalarından biri olan Filli Boya, kendi dikeyinde usta hizmeti sitesi FilliUstam.com'u hayata geçirdi.

1988'de kurulan Betek Boya ve Kimya A.Ş.'nin bir markası olan Filli Boya, Filli Ustam ile boya/badana işleri konusundaki usta bulma sıkıntısını çözmeyi hedefliyor. Garantili boya hizmeti sunan Filli Ustam'da il ve ilçeye göre arama yapmak ve ustaların profili incelemek mümkün. İstediğiniz ustayı seçtikten sonra ise tek yapmanız gereken iletişim bilgilerinizi girmek ve o ustanın adresinize gelip keşif çalışması yapmasını beklemek. Filli Boya, taleplerin 24 saat içinde yanıtlanacağını söylüyor ve tüketiciler keşif platformuna tekrar giriş yaparak uygulamanın garanti sürecini başlatabiliyor.

Boya dikeyinin potansiyeli

Filli Boya'nın usta çağırma dikeyinde önemli bir adım attığını pekâla söyleyebiliriz. Zira boya/badana işleri genele yayılan bir ihtiyaç olduğu kadar usta ücreti açısından da dikkat çekici bir potansiyele sahip. Üstelik Filli Boya, Filli Ustalar kulübüne üye ve Filli Boya ürün ve davranış eğitimini almış ustalarla çalışıyor. Yani bu alanda nitelikli usta yetiştirme çalışmalarını da desteklemiş oluyor.

Diğer yandan Filli Boya'nın şimdilik herhangi bir ücret bilgisi paylaşmadığını ve gelir paylaşımı konusunda detay vermediğini ekleyelim. Filli Ustam'ın henüz mobil uygulaması da yok ama ilerleyen dönemde bir geliştirme yapılacağını tahmin edebiliriz.

Eğer bu konuda bir ihtiyacınız varsa filliustam.com'u ziyaret ederek evinize/işyerinize usta çağırabilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Ahmet Albatros Ahmet Albatros

  armut.com'dan boya hizmeti aldım çok memnun kaldım. daha fazla ne sunacaklar anlayamadım.

 2. İçine boyacılık sektörüyle ilgili özelleştirilmiş sanal gerçeklik fikirleriyle birlikte mobil uygulama ile yola çıkması daha iyi olurdu. O zaman hızlı bir growth yapabilirdi. Başarılar..

  1. Çok Gezen Çok Gezen

   arkadaşım yine mi sen, sırf yazmak için yazıyorsun, kullanıcı adın web sitene gidiyor, her yerde yorumun var, böyle yaparak ne kadar trafik sağlıyorsun ki web sitene?

   1. Çok Bilen Çok Bilen

    Neden bu arkadaşa taktınız ki? Yorumlarını beğenirsiniz, beğenmezsiniz şahsi görüşünüze kimse karışamaz... Hatta tüm yorumlarına cevap da yazabilirsiniz... Ama yorum yazmaması gerektiğini ima etmek de ne oluyor?! Platform izin verdiği sürece isteyen istediği kadar yorum yazar... Sorunlu bir yorumu olursa, zaten yayınlanmaz... Bence vaktinizi başka konulara harcayın, bu arkadaşı bu şekilde taciz etmeyin...

   2. Bu siteyi yorumları için okuyan insanla var. Bitmediniz gittiniz. Arkadaştan daha fazla yorum atan her yorumunda farklı e-mail ve kullanıcı adı yazıp yorum yapanlar da var. Jetpack hesabınızla girdiğinizde ve 1 kez yorum yaptığınızda diğer yorumlarınızda kullanıcı adınız, e-posta ve siteniz otomatik doluyor. Yorumlara baktığımızda fikrini beyan etmekten başka birşey yok. Karşılıklı makale içeriğiyle ilgili 2 sohbet etmezsiniz yok şöyle yok böyle boş yorumlarla işiniz gücünüz baltalamak. Zaten bir sorun olsa site yönetimi yorumu onaylamaz. Yorumlarını onaylamaz. İşimize gücümüze bakalım. İnsanları rahatsız etmeyelim.

 3. Uzman Kişi Uzman Kişi

  Ne gerek vardı ki

 4. Şu üstteki yorumlardan utanıyorum ! ne gerek vardı ? armut.com varmış mış ?, her yerde tekel olsun kazıklanın bunumu istiyorsunuz

 5. Mrt Ykn Mrt Ykn

  hayırlısı olsun