Sosyal anket platformu Poltio, 1 milyon TL yatırım aldı
Arama
Girişim

Sosyal anket platformu Poltio, 1 milyon TL yatırım aldı

Startupbootcamp İstanbul mezunu ve Garanti Partners Hızlandırma programı üyesi sosyal anket servisi Poltio, önemli isimlerin katıldığı turda 1 milyon TL yatırım aldı. StartersHub, MV Holding CEO’su Ebru Dorman, Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Onur Topaç, Avrupa Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Balcı, Avrupa Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Balcı, Misli.com Genel Müdürü Barış Tekin ve Girişim Türk tarafından yapılan 1 milyon TL‘lik yatırım, girişimin yurt dışına açılmasında kullanılacak.

Ahmet Tosun, Güney Can Gökoğlu ve Vildan Ay tarafından 2014 yılında kurulan anket platformu Poltio, 2016 yılında StartersHub, Teliasonera Eurasia eski CFO’su Tolga Köktürk,  Karakaya Group Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Murat Karakaya, Ali Karakaya ve İpek Karakaya Özdemir’den melek yatırım almıştı.

110 bin soru soruldu, 150 milyondan fazla oy kullanıldı

Poltio’nun bizimle paylaştığı verilere göre girişim hızlı büyümesini devam ettiriyor. Buna göre, Poltio platformunda bugüne kadar toplam 110 binin üzerinde soru soruldu. 150 milyonun üzerinde oy kullanılan Poltio, 19 farklı kategori altında anket oluşturulmasına olanak tanıyor. Geçtiğimiz yılın Ocak ayında kullanılan oy sayısının 26 milyon olduğunu da ekleyelim.

Kullanıcıların eşit ve özgür bir ortamda soru sorup cevap verdiği bir sosyal platform olarak tanımlanan Poltio, aynı zamanda tüm içerik yaratıcılara her platformda kullanılabilir test/quiz ve ​anket gibi etkileşim yaratan içerikler oluşturma imkanı sağlıyor. Evet/Hayır, çoktan seçmeli, resimli ve puanlamalı olmak üzere 4 farklı anket formatına sahip olan Poltio, ülkemizin en çok kullanılan online anket platformlarından. Hem güncel hem de ilgilinizi çeken farklı konularla ilgili anketler oluşturmanıza olanak tanıyan Poltio, özellikle gündemi takip etmek isteyen kullanıcılar için başarılı bir alternatif.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Abdullah Çakmak dedi ki:

  wordpress eklentisi olursa çok işe yarar

  1. Banu dedi ki:

   Poltio widget’ları wordpress dahil her mecraya gömülebiliyor ama plugin güzel fikir çok teşekkürler.

 2. çok güzel bir işti zaten. başarıların devamını diliyoruz.

 3. halkoy dedi ki:

  gelir modelleri nedir nasıl para kazanmayı düşünüyorlar ?

  1. Banu dedi ki:

   Kullanıcı tarafında yeni nesil bir sosyal ağ olmamızın yanı sıra markalar/yayıncılar ile etkileşim odaklı projeler, araştırma ve data gibi işler yapıyoruz.

 4. emrekaranfil22 dedi ki:

  Sağdaki mor t-shirt giyen adam Cem Yılmaz mı lan ? 😛

Bir Yorum Yazın