Sina Afra'nın girişimi Evtiko'ya yeni yatırım geldi

Sina Afra'nın girişimi Evtiko'ya yeni yatırım geldi

Geçtiğimiz günlerde Sina Afra'nın girişimi Evtiko'nun yeni bir yatırım aldığının duyumları geldi. Konuyla ilgili Sina Afra'yla konuştum; duyumlarımızı doğrulayarak biraz da ayrıntı paylaştı.

Öncelikle gerçekleşen yatırım, şirketin kuruluş aşamasında aldığı yatırımın devamı niteliğinde, yani bunu yeni bir tur olarak değerlendirmek doğru olmaz. Ama miktarı da hiç fena sayılmaz...

Aldığım bilgilere göre, başlangıçtaki 4.3 milyon dolarlık yatırımın üstüne, bu sefer 4 milyon dolar daha eklendi ve böylece Evtiko'nun bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 8.3 milyon dolara yükseldi.

Yakında Barselona, Madrid ve Roma'ya açılacak

Bu aralar yurt dışı açılımı için çalışmalarını sürdüren Evtiko, kısa süre içinde Barselona, Madrid ve Roma'da operasyonlara başlayacak. Sina Afra'nın bizzat görüşmeler yapıp, yurt dışı operasyonu için CEO arayışında olduğu da öğrendiğim bir diğer detay.

Bildiğiniz gibi evinizi direkt olarak sisteme girip, teklifinizi alıp, teklifi kabul ederseniz kısa süre içinde satışı gerçekleştirebildiğiniz bir girişim olan Evtiko, iş modeli sebebiyle fazlasıyla sermayeye ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden özellikle yurt dışında operasyona başlamasıyla birlikte yeni ve daha büyük yatırım turlarının haberlerini alacağımızı tahmin ediyorum.

Önümüzdeki haftalarda girişimin yurt dışı operasyonu ve diğer gelişmeler hakkında daha detaylı haberleri sizlerle paylaşıyor olacağız. Şimdilik bu son dakika yatırım gelişmesini paylaşıp, sözlerimi noktalamış olayım...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.