Cüzdan ve anahtarlarınızın yerini almak isteyen akıllı yüzük: Token Ring

Cüzdan ve anahtarlarınızın yerini almak isteyen akıllı yüzük: Token Ring

Günümüzün ilginç giyilebilir teknoloji çözümlerinden biri olarak karşımıza çıkan Token Ring, bugüne kadar gördüğümüz akıllı yüzüklerin aksine oldukça yetenekli. Kredi kartları ve anahtarlarınızın yerini almak isteyen Token Ring, sade ve şık bir tasarıma sahip.

Melanie ve Steve Shapiro tarafından geliştirilen Token Ring, hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Paslanmaz çelik, siyah rodyum ve 14 ayar altın olmak üzere 3 farklı modele sahip olan Token Ring'in fiyatı ise 249 dolardan başlıyor. Rodyum ve 14 ayar altın olan modeller ise 299 dolar fiyat etiketine sahip.

İki haftalık pil ömrü

Alt kısmında kullanıcısı ile iletişim kurabilmek için LED aydınlatma ve parmak izi sensörüne sahip olan Token Ring, 50 metreye kadar su geçirmez yapıda. Kablosuz şarj teknolojisi ve bir dock ile gelen Token Ring, yaklaşık 2 haftalık bir batarya ömrüne de sahip.

Apple Pay ve Android Pay gibi bir çalışma mantığına sahip olan Token Ring, Visa ve MasterCard kredi kartlarının yerini alabiliyor. NFC ve Bluetooth bağlantı teknolojilerini kullanan Token, İstanbul kart benzeri ulaşım için kullanılan kartların yerine de kullanılabiliyor.

Akıllı kilitlerle donatılan kapılar için anahtar görevi de görebilecek olan Token'ın kendi akıllı kilit çözümünü sunduğunu da ekleyelim. Yaklaşık 100 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı kilit aparatı ile anahtara gerek duymadan sadece yüzüğünüz ile kapınızı açabileceksiniz. Aynı özelliğin otomobiller ile birlikte kullanılabildiğini de ekleyelim.

Token Ring'in en iyi özelliklerinden biri de laptopunuzun bile kilidini açabiliyor olması. Şifrenizi Token Ring'e kaydettikten sonra tek yapmanız gereken yüzük ile iki kere masaya vurmak. Bugüne kadar karşımıza çıkan akıllı yüzüklerin aksine hayatımızı oldukça kolaylaştırmayı vadeden Token Ring, önümüzdeki Aralık ayında kullanıcıları ile buluşacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.