Google Haberler'in tasarımı yenilendi

Google üzerinde en çok okunan haberleri kolayca okumanızı sağlayan Google Haberler'in tasarımı değişti. Dünyadan, Türkiye'den ve ekonomi, magazin, teknoloji alanlarından haberler okuyabildiğiniz Google Haberler artık daha sade bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Google bu tasarım değişikliğini şöyle tanımlıyor: "Haberleri daha erişebilir ve bulunması kolay hale getirmek için masaüstü websitesini belgelere odaklı, farklı çerçevelerden bakan ve daha fazla kullanıcı merkezli olacak şekilde yeniden tasarladık."

Haberleri rahatça okuyabildiğiniz yeni tasarımda, Google'ın kartlarına baktığınıza haberin kaynağını, başlığını ve yayınlanma zamanını görüntüleyebiliyorsunuz. Kartlarda aynı zamanda farklı bakış açıları yakalamanızı sağlayan bilgiler ve okuduğunuz haber ile ilişkili olan başka haberler de sunuluyor. Böylece okurlar konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabiliyor.

Sayfanın üst kısmına bakıldığında Google News'a yeni eklenen "Başlıklar", " Yerel" ve "Sizin İçin" sekmelerini görebilirsiniz. Başlıklar sekmesi haberlere göz atmanızı sağlarken, Yerel sekmesinde sadece yerel haberleri görüntüleyebiliyorsunuz. Sizin İçin sekmesi ise gösterilecek olan haberleri ilgi alanlarınıza göre şekillendiriyor.

Editörlerin Seçtikleri ise farklı haber sitelerinden bir çok haberi bir araya getiriyor. Görünen o ki, Google News okurlara yepyeni bir deneyim yaşatmak istiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.