Mynet’in yeni CEO’su Bilgen Aldan oldu
Arama
Kariyer

Mynet’in yeni CEO’su Bilgen Aldan oldu

Türkiye’nin en büyük internet portalı Mynet.com’un yeni CEO’su Bilgen Aldan oldu. Aldan, Mynet bünyesindeki tüm internet hizmetleri ve içerik servislerinin yönetim süreçlerini yönetecek.

Yeni görevine 12 Haziran itibarıyla başlayan Bilgen Aldan, aldığımız bilgiye göre haberden eğlenceye, oyundan sosyal içeriklere otuzu aşkın internet hizmeti sunan Mynet.com’un tüm süreçlerinden ve stratejilerinden sorumlu olacak.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Bilgen Aldan, sektörün teknoloji ve internet odaklı şirketlerinde önemli tecrübeleri olan bir isim. Kariyerine Garanti Bankası’nda garanti.com.tr ve Garanti CepBank’tan sorumlu ürün müdürü olarak başlayan Aldan, uzun yıllar Turkcell bünyesinde; turkcell-im, Mobil İnternet ve 3G gibi ürünlerin tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yürütmüştü.

Turkcell’in ardından Akbank’ta Akbank Direkt ve Pazarlama Müdürü, n11.com’da Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Aldan, son olarak Doğuş Grubu’nun yeni dijital yatırımı Doğuş Müşteri Sistemleri’nin pazarlama çalışmalarından sorumluydu.

Sabancı Üniversitesi İşletme ve Yönetim MBA programını tamamlayan Aldan, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktora çalışmaları devam ediyor.

Bilgen Aldan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz ve Mynet’in yeni döneminde ne gibi değişimler olacağını merakla bekliyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Serkan Ünsal dedi ki:

  Tebrikler ve hayırlı olsun Bilgen.

 2. Ahmet Özgen dedi ki:

  Hayirli ugurlu olsun öncelikle. Benim merak ettigim, nedir bu Bogazici üniversitesinin yönetici kadrosundaki tekellesmesi? Yani bu üniversite ne ögretiyor, ne veriyor diger üniversitelerden farkli olarak? Hangi iyi sirketin lider kadrolarina baksam hep Bogazici mezunu, sanki artik o kadar büyük bir marka olmus ki bu üniversite, resmen bu tür pozisyonlarda mezunlarina torpil geciliyormus hissi var bende. Gercekten birisi aciklasin artik, nedir bu üniversitenin olayi? Hani ben gidemedim ama colugumuzu cocugumuzu göndermeyi deneyelim bari tesvik edip.

  1. Bünyamin dedi ki:

   Bu soruyu gerçekten bilgi öğrenmek için mi yoksa serzenişte bulunma niyetli ile mi neden bu üniversite bu kadar popüler bizimde 2 gözümüz 2 kulağımız var biz neden olamıyoruz tarzında sorudunuz emin olamadım. Neredeyse herkes bu üniversitenin ÖSS – ÖYS -LYS hangi sınav vardıysa ilk 10.000 içerisinden öğrenci aldığını bilir (her yıl 8000 civarı öğrenci kabul eder). Ayrıca bu üniversitenin müfredatında zorunlu yönetim dersleri vardır yani yöneticilik yapmaya insanları alıştıran o konuda kendilerine birşeyler katmaları için teşvik eden dersler. En önemlisi de iyi yabancı dil ve vizyon, eğer sizin mezunlarınız iyi işler yapmışsa ve sizinde o iyi işleri örnek alabilecek ya da daha iyisini yapabilecek vizyon ve motivasyonunuz varsa başka birşey söylememize bile gerek yok.

 3. Uzman Kişi dedi ki:

  Bilgen Aldan ı Bilge Adam gibi okudum ya 🙂

 4. Kys dedi ki:

  mynet’in tasarımı artık değişsin bir kadın eli değsin ve tıklama bazlı haberler son bulsun umuduyla. hayırlı olsun

 5. Orhan dedi ki:

  İnterneti ilk kullanmaya başladığım andan itibaren ve ilk e mailimi aldığım ve hâlâ en aktif şekilde kullandığım mynet, bu yeni dönemde, umarım daha çok güç kazanır.

 6. Notdefteri dedi ki:

  Hayırlı olsun. Kadınlar son yıllarda portallar, haber sitelerinin başında adından sıkça söz ettiriyor. Bu da içerik konusunda mahir olduklarının ispatı. Marissa Mayer, Arianna Huffington vb örnekleri dünyada var. Başarılar..

  1. Hakan C. dedi ki:

   Yine mi sen ya, madem webrazzi de bu kadar meraklısın “notdefteri” nin reklamını yapmaya, adrazzi yi kullan.

Bir Yorum Yazın