Spotify, 140 milyon aylık aktif kullanıcı barajını aştı

Spotify, 140 milyon aylık aktif kullanıcı barajını aştı

Dünyanın en popüler online müzik dinleme platformu Spotify, aylık aktif 140 milyon kullanıcı rakamına ulaştığını açıkladı. Her geçen gün istikrarı bir şekilde büyümeye devam eden Spotify, geçtiğimiz Mart ayında da 50 milyon ücretli kullanıcıya ulaşmıştı.

Geçtiğimiz yılın aynı döneminde toplamda 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olan Spotify, 2017 yılında ise yüzde 40'lık bir artış göstererek aylık aktif kullanıcı sayısını 140 milyon seviyelerine kadar çıkardı. Kısa zamanda hızlı bir şekilde büyüyen Spotify, ücretli kullanıcı tarafında ise en büyük rakibi konumunda olan Apple Music'e fark atmış durumda.

30 milyondan fazla şarkı

Haziran ayının başında paylaşılan rakamlara göre Apple Music, 27 milyon ücretli kullanıcıya sahip. Kısacası neredeyse Apple Music'ten iki kat daha fazla ücretli kullanıcıya sahip olan Spotify, dijital müzik sektörünü domine etmeye devam ediyor. Kütüphanesinde 30 milyondan fazla şarkı bulunduran Spotify'ın Premium versiyonunun ülkemizde 13,99 TL fiyat etiketine sahip olduğunu da hatırlatalım.

Spotify kullanıcı sayıları anlamında başarılı bir grafik yakalasa da aynı şeyi finansal açıdan söylemek pek mümkün değil. Reuters tarafından açıklanan rakamlara göre Spotify, 2016 yılında 349 milyon euro zarar etmiş. Bir önceki yılın aynı döneminde ise bu rakam 236 milyon euro seviyelerindeydi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.