Akbank'tan Google Premier Partners iş birliğiyle KOBİ'lerin dijitalleşmesini hızlandıracak program
E-Ticaret

Akbank'tan Google Premier Partners iş birliğiyle KOBİ'lerin dijitalleşmesini hızlandıracak program

KOBİ'lerin dijitalleşmesi için düzenlenen destek programları artmaya devam ediyor. Türkiye'nin köklü bankalarından Akbank KOBİ'leri dijital dünyada destekleyecek yeni bir program sunuyor.

Söz konusu destek programı internetten satış yapmak veya web sitesi sahibi olmak isteyen KOBİ'leri hedefliyor. KOBİ'lerin işlerini büyütmesine destek olmak istediğini açıklayan Akbank, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi, Google AdWords, sosyal medya özel gün içerikleri gibi konularda KOBİ'lere destek olmaya hazırlanıyor.

Program, AdWorld ve T-Soft ortaklığıyla düzenleniyor

Akbank KOBİ Bankacılığı ve Ticari Bankacılık müşterilerinin dahil olabileceği destek programının partnerlerinden biri Google Premier Partners ortaklarından AdWorld, diğeriyse T-Soft. Kampanya kapsamında seçilecek müşterilere talep doğrultusunda bir Google reklam bütçesi oluşturulacak ve müşteri bu bütçeyi sözleşme süresine bağlı kalınmaksızın en fazla 3 ay içerisinde zorunlu olarak kullanacak. Üç ay içinde kullanılmayan bütçe ise iptal edilecek.

Son olarak bahsetmek gerekirse TÜSİAD’ın “E-Ticaret Raporu – 2017” verilerine göre Türkiye, 46 milyon internet kullanıcısı ve yüzde 58 internet yaygınlığı ile dünyadaki önemli oyuncular arasında bulunuyor. KOBİ’lerin dijital dünyaya yönelmesi de bu noktada büyük bir önem arzediyor.

T-Soft, e-ticarete adım atmak isteyen şirketlere gerekli altyapıyı sunarken, AdWorld kurumsal web sitesi sahibi olmak isteyen şirketlere gerekli alt yapıyı sağlayacak ve şirket logosu kullanılarak hazırlanan “Özel Günler Görselleri” ile KOBİ'lerin sosyal medyadan müşteri çekmesine destek olunacak. Müşterinin kurumsal web sitesine sahip olması konusunda ise aşağıdaki gibi bir barındırma/hosting hizmeti sunulacak.

 • Web Alanı : 1 GB
 • Trafik : 5 GB / AY
 • E-Mail : 10 adet
 • MySQL DB : 1 adet (MySQL)
 • Domain : 1 adet
 • Güvenlik : Anti Spam ve Anti Virüs Koruması
 • Yedekleme : Aylık olarak yedekleme yapılacaktır.
 • Web alanı ve trafik için müşteri tarafından talep edilecek artışlar için her 1 GB artış ayrıca ücretlendirilecek şekilde teklif hazırlanacaktır.

KOBİ'lerin dijitalleşmesi bankacılıktan telekoma farklı sektörlerden kurumsal şirketler için kritik bir konu. Akbank daha önce Vodafone işbirliğiyle başladığı bu yolculuğu Google ortaklığındaki programıyla genişletiyor. Tüm detaylar ve başvuru için program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Hakan Er Hakan Er

  Reklam verdiğin bir site aylık 5 GB trafikle ne dijitalleşir ya?

  1. Hakan bey merhaba, proje kapsamında dijitalleşen kobiler için 2 farklı ürün sunulmakta.

   Birincisi, perakende veya b2b satış yapmaya uygun işi olmayanlar için kurumsal site çözümüdür,

   İkincisi, e-ticaret çözümüdür.

   Haberde belirtilen bilgiler kurumsal site tercih eden işletmeler için olmaktadır. Kurumsal sitelerde günlük ziyaretçi sayısının çok düşük olacağı öngörülürse belirtilen trafik yeterli olabilecektir

 2. aylık trafik çok komik kocaman kocaman adamlar oturup bir şey yapmaya çalışıyorlar ve içlerine sinmiş pintilik bir türlü onları bırakmıyor öleceksiniz cimrilikten 5gb ı alın turşusunu kurun

 3. Modakronik Modakronik

  Hakan çok haklısınız ama dürüstlüklerini de taktir etmek gerekir sonuc da 100gb 1tb ve sair deyip de yine aynı hizmeti verebilirlerdi yok cpu limitine ulaştınız falan gibi

  Bence bir e-ticaret girişimi için shared hosting İstiklal caddesine dükkan açma beklentisiyle broşürü kimsenin gelmediği sokak'daki elektrik direğine yapıştırmak gibi bir şey