40 milyon dolar yatırım alan Hello kapanıyor

40 milyon dolar yatırım alan Hello kapanıyor

Akıllı uyku takip cihazıyla Kickstarter üzerinde 2.4 milyon dolar toplayarak 2014 yılında bir rekor kıran Hello, yakında kapanacağını duyurdu. Axios'un haberine göre geçtiğimiz haftalarda "acil satılık" olarak Fitbit ile görüşülmüş fakat bir sonuç alınamamış. Hatırlayacağınız üzere Fitbit, Pebble'ı 23 milyon dolara satın aldıktan sonra kapatmıştı.

Hello, 22 yaşında bir genç girişimci tarafından hayata geçirilen ve Kickcstarter'da büyük başarı yakalayan bir ürün(dü). Üstelik sadece Kickstarter değil, bir grup yatırımcıdan da  40 milyon dolar daha yatırım daha alan Hello, buna rağmen ayakta kalmayı başaramadı. Kurucu ve CEO James Proud, Medium üzerinde yayınladığı blog yazısında "Son birkaç ay özellikle Hello ekibi için oldukça zordu, bunun için gerçekten üzgünüm" şeklinde bir açıklamada bulunduysa da tam olarak sorunun ne olduğunu belirtmemiş.

Arkasında Facebook ve Twitter yöneticilerinin de desteği vardı

Ürünü kullanan kişiler eğer ürünü farklı bir mağazadan almışlarsa iade için mağazayla görüşebilecekler fakat blog yazısında belirtilene göre, ürünü direkt olarak Hello'dan sipariş verenler para iadesi alamayacaklar. Şirket eğer satılırsa ürünler çalışmaya devam edecek aksi halde kullanıcılar verilerini indirip, ürünün tamamen çalışmaz hale gelmesini bekleyecek gibi görünüyor.

40 milyon dolar yatırım alan, yatırımcılar içerisinde Facebook yönetim kadrosundan David Marcus ve Dan Rose ve Twitter'ın eski CEO'su Dick Costolo gibi isimlerin bulunduğu bir girişimin gizemli kapatma kararı, haliyle, merak konusu oluyor. BBC'nin haberine göre James Proud, üniversite hayatını bırakıp Kaliforniya'ya giden ve orada girişimcilik hayallerinin peşinde koşan gençlerden biriymiş. Bundan sonraki projeleri ve girişimleri için Hello'nun çok farklı etkileri olacağı kesin...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.