Editormatik.com, içerik ve haber editörü ihtiyacına özel içerik paketleriyle karşılık veriyor
Girişim

Editormatik.com, içerik ve haber editörü ihtiyacına özel içerik paketleriyle karşılık veriyor

Türkiye'de dijital kanallar için içerik üretimi hizmeti sunan yeni girişimler çıkmaya devam ediyor ama sektörde varolan çeşitli girişimler de var. Özel içerik paketleri sunan Editormatik.com da geçen yıl başından bu yana hizmet veren girişimlerden biri.

Editormatik, 2012 yılı sonunda icerikyazdir.com'u kuran Verinet İnternet'in bir iştiraki. Üç aylık bir geliştirme sürecinin ardından hayata geçirilen Editormatik farklı büyüklükteki içerik ve haber kanalları için farklı içerik paketleri sunuyor. Düzenli içerik paketleri Türkçe ve İngilizce olarak ayrışıyor ve aylık bir kaç yüz liradan başlayıp yaklaşık 5 bin liraya kadar uzanıyor.

Türkiye çapında aktif 600'den fazla yazarın içerik ürettiği Editormatik, günlük 2 binden fazla içerik üretebiliyor. Verinet'in kurucusu Gökhan Güneş, bu kadar fazla içeriği nasıl özgün şekilde üretebildiklerine dair soruma; "Web sitelerine içerik eklemeden önce yazılım ekibimizin geliştirdiği kopya kontrol sisteminde makalelerin özgünlüğü test edilir. Böylece kalite ve özgünlükten taviz vermeden içerik girişleri sağlanır." şeklinde yanıt veriyor.

2016 yılından bu yana 600'den fazla siteye hizmet verdiklerini söyleyen Gökhan Güneş, şu anda aktif 200'den fazla web sitesinin blog yönetimini yaptıklarını söylüyor. Özellikle sosyal medya ajanslarının blog yönetimi için tercih edildiklerini paylaşan Güneş, hem kurumsal hem de reklam geliri elde etmek isteyen bireysel müşterileri olduğunu ekliyor.

API üzerinden uzaktan içerik yayını

İçerik pazarlaması konusunda akla ilk gelen adreslerden biri olmak isteyen Editormatik.com, müşterlerinin talepleri doğrultusunda Wordpress, Gazisoft ve Tebilişim için API üzerinden de içerik yayını yapabiliyor. Ama elbette her şeyden önce içerik kalitesi geliyor. Eğer siz de içeriğin kral olduğuna inanıyor ve Editormatik.com'un denemek istiyorsanız, ihtiyacınıza uygun bir paket satın alarak işe koyulabilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Yusuf Çelen Yusuf Çelen

  Haberleri bu mecraya oldukça geç düşmüş :) Kendilerinden 7 aydır profesyonel destek alıyoruz.

 2. Herkese aynı makaleyi yazacakları için beş para etmez bir sistem.

  1. Selam

   Elinizde bir kanıt var mı, sipariş geçicem fikrimi değiştiriyorsunuz ?

   Teşekkür ederim

   1. Ziya Güral Ziya Güral

    Açıkcası bende merak ediyorum ? Ama kişinin yalan söyleme olasılığı da yüksek gibi, baksanıza gerçek ismini kullanmamış bile. Bari insan böyle bir yorum yapacaksa doğru bilgi verir. Büyük ihtimal firmanın rakibidir :)

 3. Yazı ilk yayınlandığında en altında 1 TL'lik deneme hesabı açabilirsiniz yazıyordu, Sitede de vardı ama 30 dakika içerisinde kaldırıldı, daha sonra webrazzi'de de bu kısım kaldırılmış. Kısacası az önce reklamları okudunuz. Bakalım yayınlayacak mı yorumumu webrazzi editörü :)

  1. Gökhan Güneş Gökhan Güneş

   Merhaba Hasan Bey ;

   Öncelikle içerik yayınlanmadan önce, yazılım ekibimiz müşteri istekleri doğrultusunda o gün içerisinde bir kaç geliştirme yapmak adına bir deneme paketi açmıştı. Webrazzi ekibi de, web sitemizin haberini yaparken, siteyi detaylı inceleyip böyle bir pakete denk geldikleri için, okuyucuların faydalanması adına haberde bu duruma yer vermiştir. Daha sonra bizde haberi editörmatik yetkilileri olarak okurken, geliştirme amaçlı açtığımız örnek paketin burada satış niteliğini taşıdığını görür görmez, durumu hemen webrazzi editörüne bildirdik ve sağ olsunlar bu yanlış anlaşılmanın önüne geçtiler. Yani bilinçli şekilde yapılan hiç bir durum yok, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. :) Selamlar.

 4. Dün deneme için 495 tl lik paketi aldim. İlk izlenimler güzel :) Sitenize özel editor felan cok ilgililer, ayrica iyi de fiyatlari var eger 1 hafta sorun olmazsa diger sitelerim icinde satin alacagim.

 5. Daha önce bir makale sitesinden (türkiye'nin sözde en büyük ve iyisi) makale almaya karar verdik. Yüklü bir miktarla başlamayı düşünüyorduk. En üst seviye makale seçmemize rağmen tam bir rezaletti. Bu sisteminde kalitesini göreceğiz. Ancak böyle sistemler genelde bu işleri bilmeyenler için.

 6. Yahya Karaogullari Yahya Karaogullari

  Webrazzi'nin bazı girişimleri böyle önden desteklemesi çok güzel; henüz sitenin bazı sayfaları ve hatta satın alma sayfasında kabul etmeniz gereken "kullanım koşulları" dahi hazır değil. Başarılar dilerim.

 7. Zaman ve emek kaybı olacağa benziyor. Sitede kodsal sıkıntılar da mevcut şu an itibariyle. Başarılar.

 8. Teknocard Teknocard

  İçerik pazarlaması konusunda daha çok rekabet lazım bence.