Atom'a Git ve GitHub entegrasyonu geliyor

Geliştiriciler arasında son yılların en popüler editörlerinden biri olan Atom, Git ve Github entegrasyonu sağlayacak olan core Github paketini duyurdu.

Şu anda Atom 1.18 beta sürümü ile birlikte gelen bu paket, editöre eklediği dock item ve status bar widgetları ile temel Git işlemlerini, editörü terk etmeden yapmanıza olanak sağlıyor. Yani artık Atom içerisinden commit işlemleri yapabilir, durum değişikliklerini takip edebilir, branch yaratabilir/değiştirebilir ve hatta merge confliclerini çözebilirsiniz.

Atom içerisindeki Git penceresi

Github Entegrasyonu

Eğer versiyon kontrol sistemi olarak Github kullanıyorsanız, Github paketi ile birlikte gelen ve işinize yarayabilecek diğer bir özellik de Github penceresi.

Git işlemlerinde olduğu gibi Github üzerinden yapmak istediğiniz işlemleri de artık editörü terk etmeden, yani browser kullanmadan yapabileceksiniz.

Github entegrasyonunun henüz çok erken aşamalarda olduğunu belirten Atom, yakın zamanda geliştirmeler olacağının da sinyallerini veriyor. Şimdilik bu sekmede sadece Github üzerinden yaratılmış pull requestleri ve issue'ları detaylı bir şekilde görebiliyorsunuz. Fakat bunlar üzerinde herhangi bir işlem yapamıyorsunuz.

Atom içerisinde Github pull requestleri

Eğer tüm bu yenilikleri denemek için sabırsızlanıyorsanız Atom 1.18 beta sürümünü indirip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.