Öğrencilerin özel eğitmeni olmayı hedefleyen girişim: Birebir

Öğrencilerin özel eğitmeni olmayı hedefleyen girişim: Birebir

Eğitim odaklı bir girişim olan Birebir, eğitmenlerle öğrencileri bir araya getirerek “çözülemeyen soru” problemini ortadan kaldırmak istiyor. Daha önce Smart Assist isimli proje ile TEB Hackathon’da 3. olan ekibin yeni projesi olan Birebir, Oğuz Uslu, Hüseyin İnan, ve Doruk Atak tarafından hayata geçirildi.

Özel bir okuldan yatırım alınarak yaklaşık 6 ay içinde geliştirilen Birebir, Ocak 2017 tarihinde kullanıma sunuldu. Hem Android, hem de iOS platformları için sunulan Birebir, ücretsiz olarak indirilebiliyor. Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Birebir, öğrencilerin çözemedikleri veya çözmekte zorlandıkları soruları uygulamaya yoluyla eğitmenlere ulaştırması ile kullanılabiliyor.

Uygulamayı kullanan bir öğrenci, çözemediği sorunun fotoğrafını çekerek, uygulama arayıcılığıyla sisteme kayıtlı bir eğitene ulaştırıyor. Soruya çözen eğitmen ise cevabı sesli, yazılı veya fotoğraf olarak öğrenciye ulaştırıyor. Kısacası Birebir uygulaması, eğitim eşitliği sağlayarak öğrencilerin özel eğitmeni olmayı amaçlıyor.

5 ayda 5 bin öğrenciye ulaştı!

Ocak ayında kullanıma sunulduğundan beri yaklaşık 5 ay içerisinde 5 bin öğrenciye ulaşmayı başaran Birebir uygulamasında toplamda 10 bin 276 soru cevaplandı. Tabii ki Birebir’in ücretsiz bir servis olmadığını da belirtelim. Kayıt sırasında öğrencilere ücretsiz bir soru sorma hakkı tanıyan Birebir, sonraki soruların ise kredi satın alınarak sorulmasına imkan tanıyor. Bir kredinin bir soru sorma hakkını temsil ettiği platformda, 4 TL'den başlayarak 30 TL'ye kadar çıkan fiyat seçenekleri olduğunu ve bugüne kadar toplam 1880 kredi satışı gerçekleştirildiğini de ekleyelim.

Öğrencilerin ücretsiz bir şekilde kredi kazanmalarına da olanak sağlayan Birebir, çeşitli görevlerin yapılması ile kullanıcılarına ücretsiz kredi dağıtıyor. 5. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar öğrencilere destek veren Birebir'in rakipsiz bir platform olmadığını da ekleyelim.

Bir bilene sor ve Educain gibi önemli rakipleri olan Birebir, rekabet içerisinde olduğundan platformlardan farklı olarak bir sosyal ağ deneyimi sunmuyor. Sade ve kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip olan Birebir, kullanıcı deneyimini ön planda tutmayı başarıyor.

Business to Business (B2B) iş modeline geçiş yapmak isteyen Birebir'in hedefleri arasında ise özel okulların içindeki öğretmen ve öğrenci iletişimini kolaylaştırmayı amaçlayan çözümler bulunuyor. Uzun vadede ise yurt dışına açılmayı hedefleyen Birebir uygulamasını, Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.