Al Jazeera Türk Dijital'in faaliyetleri resmen sonlandırıldı!

Al Jazeera Türk Dijital'in faaliyetleri resmen sonlandırıldı!

Dün Al Jazeera Network'e bağlı Al Jazeera Türk'ün internet sitesinin kapanacağına dair duyumumuzu paylaşmış ve kapanış tarihinin bugün netleşeceğini duyurmuştuk. Biraz önce aljazeera.com.tr'de yayınlanan bir mesajla nihai karar açıklandı ve Al Jazeera Türk Dijital'in 3 Mayıs 2017 (bugün) itibariyle faaliyetlerini sonlandırdığı kesinleşti.

Al Jazeera Network, söz konusu açıklamada Türkiye'deki çalışanlarına teşekkür ederken bu kararın dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu ama alınması zor bir karar olduğunu paylaşıyor. 22 Ocak 2014’te yayına başlayan Al Jazeera Türk'ün paylaşmış olduğu açıklamanın tamamını aşağıda bulabilir, yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Al Jazeera Türk Dijital’deki ekibimiz, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca gerek Türkiye’den gerekse dünyadan son dakika haberlerini, özel dosyaları ve önemli gelişmeleri sizlerle ulaştırmak için çalıştı. Kaliteli, bağımsız ve itibarlı gazeteciliğe olan desteğinizden ötürü sizlere teşekkür ederiz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, Al Jazeera Media Network’ün yürütmüş olduğu iş gücü optimizasyonunun bir parçası olarak, Al Jazeera Türk Digital’in faaliyetleri 3 Mayıs 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. Kararımız, her ne kadar dünya çapında medya endüstrisinde meydana gelen gelişmelerle uyumlu olsa da, alınması zor bir karar olmuştur. Al Jazeera Media Network olarak, Al Jazeera Türk Digital’deki çalışma arkadaşlarımıza bağlılıkları, fedakarlıkları ve profesyonellikleri için teşekkür ediyoruz.

Türkiye, hem kendi topraklarındaki hem de komşu ülkelerdeki haberlerin dünyaya aktarılması bakımından Al Jazeera Media Network için halen büyük önem arz etmektedir. Al Jazeera Türk Digital faaliyetlerine devam etmeyecek de olsa, Al Jazeera Media Network bölgedeki güncel haberleri ve görüşleri yayınlamaya, Türkiye ve geleceği ile bağlı olmaya devam edecektir.

Saygılarımızla, Al Jazeera Media Network

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.