Facebook Messenger'da okundu bilgisi gönderimi nasıl engellenir?

Facebook Messenger'da okundu bilgisi gönderimi nasıl engellenir?

Okundu bilgisi gönderme furyası popüler mesajlaşma uygulamalarının karşı koyamayacağı diyemeyeceği kritik bir özellik ancak bu özellikten kurtulmak isteyen çok sayıda kullanıcı da var. Erteleyen ya da türlü sebeplerle görünmez olmak isteyen kullanıcılar için Facebook Messenger'da bu bildirimleri kapatma özelliği henüz yok. FB Unseen, birileri bu özelliği popülerleştirene kadar kullanabileceğiniz üçüncü parti bir eklenti.

Facebook Messenger için geliştirilmiş bir reklam engelleyici gibi çalıştığını söyleyen FB Unseen, bir Chrome, Firefox ve Opera tarayıcı eklentisi. Yapmanız gerek eklentiyi indirip, Messenger sohbetlerinize başlamak ve tamamen görünmez olma hakkınızı kullanmak. Zira eklenti, yalnızca "Okundu" bildirimlerini durdurmakla kalmıyor; son aktif görüldüğünüz zaman, alındı bilgisi ve mesaj yazdığınızı işaret eden imgeleri de engelliyor. Eklentiyle birlikte mesajları "okundu" olarak işaretleyebiliyorsunuz.

FB Unseen, yayınlandığı tarihten kısa bir süre sonra Facebook'ta bloklandı. Yani eklentiyi doğrudan Facebook ya da Messenger üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün değil. Bunun için WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamalarını kullanmanız gerekiyor. Eklenti ise Facebook web'de sohbet sırasında vaatlerini yerine getiriyor.

FB Unseen bir süre önce Ghost for Chat ile süregelen trendin bir ürünü olarak görülebilir. Ghost for Chat, Chrome uygulamasıyla Facebook'ta sizi görünmez yapan yazılımlara iyi bir alternatif olarak sunulmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.