Hacivat ve Karagöz, bağımsız mobil oyun olarak geri döndü
Mobil

Hacivat ve Karagöz, bağımsız mobil oyun olarak geri döndü

Ülkemizin en önemli karakterlerinden olan Hacivat ve Karagöz bir oyun sahnesinde mobil dünyaya taşınıyor. Tahmin edilebileceği üzere yerli bir firma olan Seçkin Fikir Dijital Tasarım Hizmetleri'nin mobil oyunu olan Hacivat, 25 Nisan tarihinde Android platformu için kullanıma sunuldu.

Türkçe’nin dahil olduğu 12 farklı dil desteği sunan Hacivat oyunu, İstanbul Üniversitesi'nde lisans eğitimine devam eden Seçkin Sefa Durası adlı geliştiricinin bağımsız projesi. Şu an için sadece Hacivat karakterini kontrol edebildiğimiz oyuna yakın zamanda Karagöz de dahil olmak üzere 7 yeni karakter eklenecek.

20 Mayıs tarihinde Karagöz, Tuzsuz Deli Bekir, Beberuhi, Salkım İnci, Kanlı Nigar, Çelebi ve Zenne gibi tanınan karakterleri oyuna dahil edecek olan Seçkin Fikir Dijital Tasarım, Hacivat oyunu içerisinde 10 farklı seviye/bölüm sunuyor. Önümüzdeki Haziran ayı içerisinde gelecek olan güncellemelerle birlikte 10 yeni seviye, multiplayer oyun modu ve hikaye modu gibi özellikler de kazanacak olan Hacivat oyunu, özellikle hikaye modu sayesinde rakiplerinden ayrılabilir.

Ortalama grafiklere sahip 2D bir oyun olan Hacivat oyununda amaç, A noktasından B noktasına ulaşmak. Yol boyunca toplayabileceğiniz veya kaçınmanız gereken çeşitli materyaller sunan Hacivat oyunu, ilk seviyelerde kolay fakat ilerledikçe zorlaşan bir mobil oyun. Oyunun Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirildiğini de ekleyelim.

Şimdilik sadece Android platformu için kullanıma sunulan Hacivat Oyunu, 3.99 TL fiyat etiketine sahip. Hacivat Oyunu İOS versiyonu 10 Mayıs'ta; Windows Phone versiyonu ise 30 Mayıs tarihinde çıkacak. Dilerseniz Hacivat Oyununu Android için buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Mehmet Cenk Mehmet Cenk

  Böyle geri dönecekse keşke hiç dönmeseymiş.

 2. Sercan Sercan

  Keşke hiç sunmasalarmış piyasaya. Hadi bedava olsa neyse. Bir de 3.99 TL :) Webrazzi'nin haber kalitesi git gide düşüyor...

 3. Sercan Sercan

  Sevgiler :) Gerçekten para aldığınızı düşünüyorum bu yazı için.

 4. Görkem Görkem

  Come back is real

 5. hacivat karagöz orta oyunu simdi sen tut bunu Mario gibi koştur dur fark etmez ki bizim için karakterin kim olduğu yine de emeğine sağlık oyunu yazan arkadaşa

 6. Keşke biraz daha oyunlaştırmayı tamamlayıp öyle çıkış yapsalardı. Tarihimizde önemli bir yeri olan ortaoyunudur. Kısa süre içinde Muhavere[söyleşme] ve oyunun ana bölümü olan fasıl karakterlerle oyuna dahil edilirse daha iyi olur.

 7. Kenan Demir Kenan Demir

  Fikir güzel ama uygulama kötü maalesef. Animasyon ve arayüz için biraz daha çalışmaları gerekiyor.

 8. Yazıyı okuduğumda ve videoyu izlediğimde aklımdan geçen her şeyi yorum olarak paylaşmışlar zaten. Olmuş, geçmiş ve paylaşılmış bir yazı olduğu için yapılacak bir şey yok ama Arden Bey bundan sonraki paylaşımlarında bu yorumları dikkate alıp daha kaliteli konular seçeceğini düşünüyorum.

 9. Zeynep D. Zeynep D.

  Dha bugün yeni güncellenmiş indirdim. 45 bölüme çıkarmışlar, yeni karaktrler bence güzel. Yalnız nigarın puanı çok yüksek. o puan toplayana kadar zor.