Enuygun, uçak bileti dikeyinde dünya markası olmayı hedefliyor [Girişim Ofisleri]
Webrazzi TV

Enuygun, uçak bileti dikeyinde dünya markası olmayı hedefliyor [Girişim Ofisleri]

Türkiye'de e-ticaret için fiyat kıyaslamayla başlayıp, zamanla uçak bileti dikeyiyle özdeşleşen Enuygun kurucu ortağı Çağlar Erol, şirketinin bugün Türkiye'nin en büyük online seyahat acentesi haline geldiğini söylüyor. 50 kişilik bir çağrı merkeziyle her gün ortalama 2 bin çağrıya yanıt veren Enuygun'un ofisi de bu tanımı doğrular nitelikte.

Girişim Ofisleri programımızın yeni bölümünde ofisini ziyaret ettiğimiz Enuygun, geçtiğimiz yıl Wingie markasıyla yurt dışında faaliyete başlamıştı. Bugün geldikleri noktayla ilgili "Rekabet yoğun ama rakiplerimizden çok daha iyi durumdayız" diyor Çağlar Erol. Enuygun, yurt dışında da liderlik hedefinde iddialı.

Girişim Ofisleri dizimizin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (11)
 1. Volkan Küçük Volkan Küçük

  cember.net satışını dün gibi hatırlıyorum. Açıkçası enuygun.com projesini tahmin ettiğimden daha büyük noktaya getirmişler, muhtemelen pegasus'un havacılık sektöründe yarattığı hareketlilik enuygun'un uçak biletine ağırlık vermesiyle ivme kazanmış. Çağlar Erol'u gerçekten taktir ediyorum. Mütevazi ve azmi taktiri hak ediyor.

 2. Serdar Öztürk Serdar Öztürk

  Aslında uçak bileti tarafında marka olan gurubun daha çok avantajı var. Bildiğim kadarıyla tüm kıyaslama firmaları biletleme işlemlerini tek bir kaynak üzerinden gerçekleştiriyor. Bunu kendimde gözlemledim. Aşağıda ilettiğim sitelerde kıyaslama yaptığınızda hiç bir fark olmadığı göreceksiniz. Enuygun müşterilerine sanırım 1-2 tık daha fazla güven veriyor. 10 biletten 4'ünün satılması da büyük bir başarı tebrikler.

  enuygun.com/ucak-bileti/

  obilet.com/ucak-bileti

  ucuzabilet.com/

  https://www.bibiletal.com/ucak-bileti/

 3. güzel yermiş ama hiç sosyal alan yok sanırım. Normalde bütün videolarda varsa gösteriliyordu.

 4. Malikaya Malikaya

  Çağlar Bey çok hızlı konuştuğu için video kısa sürmüş

 5. Kamil Nur Kamil Nur

  Acaba bu sektörde Çağlar Erol mu daha gıcık yoksa Güçlü Gökozan mı bilemedim, kafamda deli sorular.. aşklar hep yalan..

  1. Çağral Erol daha gıcık aslında,ama belli etmiyor kendini kontrol edebiliyor. Güçlü Gökozan göstere göstere gıcık.

 6. Çok sıkıcı bir ofis. Çalışanlar baskıdan kafasını kaldırıp kameraya bakamıyor. Ben patron olsam,kendimden çok çalışanlarımı konuştururum. Hiç hareket yok. Sanki çalışanlar video bitsede rahatlasak modundalar.

  Türkiyede böyle bir fabrikasyon çalışma modeli iyi işler açıkçası. Ama dünyaya açılacaksanız böyle bir vizyonla olmaz.

 7. Önce video hızlı modda sandım, adamın normal konuşmasıymış :D

 8. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Bugün, enuygun.com sitesine girip istanbul'dan iki kişi kıbrıs'a pegasus'dan b sınıfı uçak biletini 820 TL'ye aldım. Sonrasında hem enuygun.com dan hem de pegasusu'dan bilet bilgisi mail geldi. Sonradan pegasusu'a girip aynı sınıf ve saatteki uçak biletinin 770 TL olduğunu gördüm. Kısacası 50 TL gitti. Ben isminin hakkını alamadım, benden söylemesi.

  1. off ben de site yapsam böyle saf kullanıcılar gelse. niye pegasus thy atlas ın sitelerine girip 10dk bakmazsınız ki. diğer herkes komisyoncu, adı üstünde ucuz olması için satıcının onlara indirim yapması lazım, e her gün her uçuşa indirim yapmazlar.

   1. Volkan Küçük Volkan Küçük

    Cevabı hak edecek veya anlayacak kalibrede olacağını sanmıyorum (zira kim alanında bile "hh" yazan birine cevap vermek ne kadar mantıklı orası da ayrı mesele) ama okuyanlar için en azından cevap vermek lazım. Enuygun.com'u daha önce kullanmıştık ve fiyat farkları yoktu, fiyat farkları yok en azından zaman kazanalım zaten bu site kazancını bizden çıkaracaksa var olamasının anlamı nedir diye düşündük. Malum yemeksepetine veya çiçeksepetine girdiğinde ürün daha fazla fiyatla sipariş verilmiyor. Enuygun uzun süre böyle giderken şimdi ortaya karışık bir fiyat politikası çıkarmış. Yorumu yazmamdaki amaçta bunu bizzat yaşayan olarak okuyuculara sunmak.