TemizlikDevi.com: Sadece temizlik hizmetlerine odaklanan pazar yeri
Girişim

TemizlikDevi.com: Sadece temizlik hizmetlerine odaklanan pazar yeri

Hizmet odaklı pazar yeri girişimleri arasına henüz katılan Temizlikdevi.com, temizlik ihtiyaçları konusunda akla ilk gelen girişim olmak istiyor.

Temizlikdevi.com, adından da anlaşılacağı üzere sadece temizlik dikeyine odaklanan, Kayseri merkezli bir girişim. Ev/ofis temizliği, halı/perde yıkama, kuru temizleme, baca temizliği ve ilaçlama gibi 8 farklı kategoride hizmet veriyor. Temizlikdevi.com'da il ve ilçeye göre filtreleme yapıp istediğiniz temizlik hizmetini arayabiliyorsunuz. Fiyatı sabit hizmetler için hemen sipariş verebiliyor veya size özel bir hizmet için teklif alabiliyorsunuz. Ayrıca temizlik firmalarının çalışma saatlerini ve eğer varsa kullanıcı yorumlarını görebiliyorsunuz.

İlk yıl sektörün yüzde 5'ini almak istiyor

Altı aylık bir geliştirmeyle hayata geçirilen Temizlik Devi'nin kurucusu Ömer Demir, bir temizlik firmasının kurucusu ve işletmecisi olarak bu işe adım attıklarını, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak istediklerini ifade ediyor. Türkiye genelinde 400 bine yakın firmanın yer aldığı temizlik sektör hacminin yıllık 9 milyar dolar civarında olduğunu ve ilk yıl bu rakamın en az yüzde 5’ine ulaşmayı hedeflediklerini de ekliyor.

Ömer Demir'in paylaştığı rakamlara göre Temizlik Devi, şimdiye dek 1250 firmadan başvuru almış ancak bu firmaların sadece 510'si platform üzerinde listeleniyor. Ulusal çapta büyümeyi hedefleyen Temizlik Devi, 47 ilden temizlik firmasına ev sahipliği yapıyor. Demir, bu yıl içinde 81 ilde 5 bin firma ile hizmet vermeyi hedeflediklerini de paylaşıyor.

TemizlikDevi.com'un doğru bir dikeye adım attığı aşikâr ve kurucusunun bu sektörden gelen biri olması girişime değer katıyor. Fakat bir internet platformu olarak çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunu söylemek zor. Diğer yandan Temizlik Devi'nin henüz mobil uygulamaları bulunmuyor ancak mobil uyumlu siteye akıllı telefonunuzla girip hizmet almanız mümkün.

Üç büyük ilimiz dışından gelen nadir girişimlerden biri olan Temizlik Devi'nin önemli adımlarını paylaşmaya devam edeceğiz. Eğer yukarıda belirtilen kategorilerde bir temizlik ihtiyacınız varsa hemen temizlikdevi.com'a girip çeşitli hizmet verenlerle tanışabilirsiniz.

Yorumlar (16)
 1. Temizlikyolda.com'a özenmişler ama yanlış özenmişler. UX namına hiç bir şey yok. Instagram'da sahte 50 bin takipçi almışlar. Temizlik şirketi olmak ayrı şey e-ticaret ayrı şey.

  1. Fırat K. Fırat K.

   temizlikyolda.com da armut.com a özendi, nedir yani? adamlar yapmış, belki daha iyi bir konuma gelecekler, bunu kimse bilemez.

   1. armut.com da ehil.com a özendi :)

   2. Mehmet Yakup Mehmet Yakup

    Ona bakarsanız ehil.com da sahibinden.com a özendi :) Kim neye özenirse özensin, yapan yapsın, kim iyi oynarsa o kazansın, isterse 10 tane temizlik için pazar yeri sitesi olsun, yetrki son kullanıcıya düzgün hizmet etsinler.

 2. Hakan Çatak Hakan Çatak

  bende oztemizlikevi.com sitesini yapayım bari :)

  ne kadar çoğaldı bu temizlik siteleri ya.

 3. ya arkadaş yok özenmiş yok bezenmiş ... sanki armut.com temizlikyolda.com tekerleği yeniden icat ettiler ... Bırakın artsın girişim sayısı ve rekabet ortamı.

  Adamların iddiası temizlik işini online taşımak... yapamazlarsa batarlar , daha iyi yaparlarsa çıkarlar..

  Şu webrazzi yi okumak biraz olsun ufuk açsın dar kafalarınızda

 4. Temsan Temizlik Temsan Temizlik

  Temsan temizlik olarak temizlikyolds ekibinize başarılAr

 5. Olumlu ya da olumsuz yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. sizin yapmış olduğunuz yorumlar bizde iştahla karşılanmaktadır. Ama lütfen bizleri ülkemiz için hizmet veren 2 farklı değerli kuruluşla karşı karşıya getirmeye çalışmayın aksine biz onların çalışmalarını kutluyor ülkemiz için daha iyi yerlere gelmeleri için destekliyoruz.

  Temizlikdevi.com Ekibi

 6. Memati Memati

  Temizlik ordusu büyüyor Şimdi mikroplar düşünsün :) bunu slogan yapabilirsiniz

 7. Birol Dalyan Birol Dalyan

  Pazar yeri projelerinde "temizlik" kategorisini kullananların işleri çok zor, çünkü bir kaç işten sonra artık alıcı ve satıcı, yani işi yapan ve yaptıran aralarında anlaşıp, birbirlerine telefonlarını bırakıp özel olarak çalışmaya başlıyorlar,

  Bu tür siteler ortada sadece bir rehber görevi görüyor,

  Bu site için de kötü senaryo çok ileri gidemeyecekleri yönünde, webrazzi de haber olmuşsunuz tamam ama bugün ki alacağınız trafik sizi yanıltmasın, bügün ki sitenize gelen ziyaretçilerin %95 i dur bakıyım nasıl yapmış, nereden kopyalamış, bende yaparım düşüncesiyle sitenizi ziyaret ediyorlar,

  Büyük oyuncular sizi desteklemediği sürece ancak yerinizde sayar ve encak asgari ücret kadar aylık bir para kazanabilirsiniz, belki onu bile kazanamayabilirsiniz,

  Hevesinizi kırmak gibi olmasın ama acı gerçekler bunlar, bu cümleleri size 4 yıldır 8 tane proje batıran ve 70 bin liranın üzerinde zarar eden biri olarak söylüyorum.

  Son söz, hayırlı olsun diyorum, başarılar dilerim.

 8. Bu sorunu "Pazar yeri projelerinde “temizlik” kategorisini kullananların işleri çok zor, çünkü bir kaç işten sonra artık alıcı ve satıcı, yani işi yapan ve yaptıran aralarında anlaşıp, birbirlerine telefonlarını bırakıp özel olarak çalışmaya başlıyorlar," aşıpta kullanıcıdan maksimum para kazanabilen sahibinden dışında portal var mı? işten alınan komisyon ayrı onu saymıyorum.

  1. Furkan Yaren Furkan Yaren

   Her yerde her yazıya yorum yazıyorsun, anlıyoruz profilindeki link "notdefteri.net" sitesine yönleniyor, zaten kullanıcı adın da "notdefteri" şeklinde geçiyor,

   Bu şekilde mi raklam yapıyorsun? Siteni kontrol ettiğimde ücretli reklam alanı satıyorsun, bu şekilde kendini küçük düşürüyorsun, ücretli reklam vermeni öneririm, çoğu yorumun (bu yorum da olduğu gibi) alıntı ve diğer yorumların benzeri şeklinde.

 9. Ayşen Gürsu Ayşen Gürsu

  bence mantıklı bir girişim eğer tedbirler alınır sağlam adım atılırsa hiç bir sorun olmaz. Her girişimci ve girişime yaptığım gibi sizleri de tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun

 10. Temizlikdevi.com sitesinden temizlik siparişi vermiş biri olarak şöyle söyleyebilirim ki gerçekten yeni bir site olmasına rağmen işlerini büyük bir titizlikle yapıyorlar. Siparişi verdığim andan ürünlerim tertemiz elime geçene kadar ki süreçte her ayrıntıyı bilgilendirdiler. İslerini bu profesyonellikle devam ettirdikleri sürece yolları çok açık. Neden direkt olarak temizlik firmalarıyla anlaşılsın ki muhattabım kurumsal bir siteyken.

 11. Kaan T. Kaan T.

  Bence bu tip özellikle temizlik gibi konularda ve niş girişimlerde girişimin belirli bir süre sonra kendi ekiplerini kurarak daha düzenli gelir sistemi ve düzenli rezervasyon sistemine odaklanmalılar. Hem düzgün temizlik firmalarına iş paslarken bir yandan da belirli bölgelere kendi düzgün ekibini ulaştırarak başarı sağlanabilir.

  Bizim de hizmet sektöründe bir pazar yeri projemiz var 2 yıldır yayında olan. Bu dediğim bizim için zor ama siz dediğim üzerinden yürüyebilirsiniz. Gerçekten zor bir döngü ve uzun bir süreç. Allah kolaylık versin Başarılarınızı dilerim.

 12. Bu tür girişimlerde doğru yol için bence bir çok temizlik şirketi ile çalışmak yerine bir kaç özel il seçilmeli ve bu illerden bölgesel temizlik şirketleri ile anlaşılmalı ama bu anlaşmalarda şirketlerin yönetimlerine dahil müdahale edilecek bir sistem geliştirilmelidir. Yoksa bu işleri tek bir kategoride yürütmek çok zor. Ama ehil, armut, sahibinden gibi çoklu kategori üzerinde çalışan girişimler mevcut düşünülen sistemde kazançlar üst seviyede olabilir.