Türkiye’de geliştirilen puzzle oyunu Polycolor, 152 ülkede Apple tarafından öne çıkarıldı
Arama
Oyun

Türkiye’de geliştirilen puzzle oyunu Polycolor, 152 ülkede Apple tarafından öne çıkarıldı

Sizlere daha önce tanıttığımız Minimal Maze’in de geliştiricisi olan Alper İskender‘in yeni oyunu Polycolor, kısa sürede 152 ülkede Apple tarafından öne çıkarıldı. 0.99 dolar fiyat etiketine sahip olan puzzle oyunu Polycolor’ı dilerseniz hemen şimdi telefonunuza indirebilirsiniz.

Bilmeyenler için kullanıcılarının dikkatini çekeceğini düşündüğü oyun ve uygulamaları App Store’da öne çıkartan Apple, yalnızca iOS platformunda yer alan isimleri tercih ediyor ve uygulama geliştiricilere ücretsiz ve etkili bir pazarlama şansı sunuyor.

72 farklı bölüme sahip olan oyunda kurallar her bölümde değişiyor, kullanıcıların sade bir arayüz ve rahatlatıcı müziklerle oyundan keyif alması amaçlanıyor.

Polycolor, 31 ülkede en çok oynanan 5 bulmaca oyunundan biri

Alper İskender’den edindiğimiz bilgiye göre bugüne kadar 20 bine yakın kez indirilen oyun, kullanıcılarından ortalama 4 buçuk puan almış. En çok ABD, Çin, İngiltere, Avustralya ve Kanada’dan indirilen Polycolor’ın gelirlerinin yüzde 2’si de Türkiye’denmiş.

Bunun dışında 31 ülkede en çok oynanan 5 bulmaca oyunundan biri olan Pulycolor, yalnızca ABD pazarında ise ikinci sıradaymış.

Bir indie oyun geliştiricisi olarak tarif edebileceğimi Alper İskender’in yeni oyunlarıyla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Polycolor incelemek isteyenler için App Store’da.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Hakan dedi ki:

  20K indirmeyle nasıl en çok oynanan oyun oluyormuş anlamadım.

  1. Alper Iskender dedi ki:

   Teşekkürler.

 2. Kadir dedi ki:

  reklam kokan hareketler:) 20 bin indrilme ile abd de 2. sıradaymış 🙂

  1. Alper Iskender dedi ki:

   Premium oyun kategorisinde günlük 1200-1500 arası download ile bulmaca kategorisinde ilk 5’e girebilirsiniz Amerika’da. Niye böyle şeyler düşünüyorsunuz anlamıyorum, neden rakamları çarpıtalım. Mobil sektördeki herhangi biride bu rakamların bu seviyede olduğunu bilir.

 3. Sertac K. dedi ki:

  Webrazzi tayfasından değilseniz oyununuz 20 milyon da indirilse bu sitede haber olmaz.
  Oyunu yapan arkadaşı tebrik ederim.Böyle işlerin ve insanların artması dileğiyle.

 4. Alper Iskender dedi ki:

  Appstore market sıralamaları 5-6 saatte bir minimal, 24 saatte bir radikal daima değişim halinde olduğundan görememeniz doğal. Bu değerler oyunun çıkış yaptığı 6 Nisan haftasından alınmıştır, Amerika değerleri de 10 Nisan’dan itibaren. Öne çıkanlar her perşembe değişir, 6-13 Nisan aralığında #2 öne çıkanlardaydı sizin marketinizde. Daha fazlası için; Appannie, SensorTower gibi siteler yaklaşık sonuçlar verdiğinden 3 aşağı 5 yukarı değerleri öğrenmek adına oralardan kontrol edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın