Yerli puzzle oyunu Minimal Maze globalde büyüme peşinde
Arama
Oyun

Yerli puzzle oyunu Minimal Maze globalde büyüme peşinde

minimal-maze-logoMayıs ayının başında App Store’daki yerini alan Minimal Maze için ‘Apple tarafından ‘featured’ edilmiş, yani öne çıkarılmış, yerli bir puzzle oyunu‘ tarifini kullanabiliriz.

63 bölümden oluşan ve her dokuz bölümde bir oyun içindeki labirentlere hakim olan işleyişinin değiştiği Minimal Maze; geliştiricisinden öğrendiğimize göre Apple tarafından tam 89 ülkede öne çıkarılmış. Türkiye’de de öne çıkarılan uygulamalar arasından bulunan Minimal Maze’i 2,89 TL karşılığından cihazınıza indirebilirsiniz.

Bugüne kadar 2000’e yakın indirilme rakamına ulaşan Minimal Maze, her gün 100’ün üzerinde yeni indirilmeyle yoluna devam ediyormuş. Alper İskender tarafından 4 ayda geliştirilen Minimal Maze için GameSalad platformu kullanılmış. Oyun içindeki tüm müzikler ise Phil Gardiner isimli bir müzisyene ait.

minimal-maze-gorsel

Uygulamanın geliştiricisiyle konuştuğumuzda Minimal Maze’in tek gelir modelinin uygulama satışı olduğunu, uygulamayı satın alanların ileride eklenecek olan yeni bölümlere de ücretsiz olarak sahip olabileceğini öğrendik.

Alper İskender; şu an için oyuna eklemek üzere 27 yeni bölüm üzerinde çalıştığını ve Haziran ayı itibarıyla bu bölümleri de kullanıcılarla buluşturacağını da söylüyor. Diğer yandan İskender’e göre Minimal Maze’in en çok dikkat çeken tarafı oyunun bölüm tasarımlarının kalitesi. Hem kolay hem de zor bölümleri bünyesinde barındıran Minimal Maze’in özellikle son 2 kategorisi, yani 18 bölümü, zoru sevenlere yönelik.

Henüz ABD, Kanada ve Birleşik Krallık gibi büyük pazarlarda öne çıkarılmayan (Apple tarafından) Minimal Maze için geliştiricisi Alper, hemen yukarıda bahsettiğimiz yeni bölümlerin de oyuna eklenmesi sonucu global bir büyüme hedefliyor.

Gelir modelini alışılmışın dışında uygulama içi satın almaya değil de uygulama satışına dayandıran Minimal Maze’i dilerseniz hemen şimdi iPhone’larınıza (ve/veya iPad’lerinize) indirebilirsiniz. Minimal Maze ve yetenekli geliştiricisi Alper İskender’i takip etmeye devam edeceğiz. Bu arada Alper’in 2015 yılının dikkat çeken yerli mobil oyunlarından Lokum‘un da geliştiricisi olduğunu ekleyelim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
 1. Ozan Dikerler dedi ki:

  89 ülkede ön plana çıkartılıp 2000 defa indirilmiş olması bana biraz az geldi. Tecrubeli arkadaşların görüşlerini alabilir miyiz? Rakamlar sizce doğru mu veya bu örnek almamış gereken bir başarı mı?

  1. alperiskender dedi ki:

   Ülkelere göre conversion rateler değişiyor, bir faktör bu. Diğer faktörde app store sayfasının kullanıcıları ikna etmedeki başarısı, bu da başarı kabul edilenden %50 daha az ülke ayırt etmeden ortalama alırsak. Rakamlar anlık değişmekle birlikte 89 ülkenin sabit olduğunu söyleyebilirim bir hafta boyunca. http://pasteboard.co/XZlKkXj.png

 2. Ceyhun Alyeşil dedi ki:

  Daha fazla indirilmesi lazım evet, bir sorun vardır. Deli gibi trafik gelir normalde.

 3. oyunoyna.co dedi ki:

  Merhaba,
  Oyun ücretli olduğu için indirilme sayısı da şu an için normal gözüküyor. Öne çıkarılma ile birlikte umarım güzel sayılara ulaşır. Şimdiden tebrik ederim.

Bir Yorum Yazın