Denebunu: 350 bin üyeye ulaşan ücretsiz 'ürün deneme' platformu

Denebunu: 350 bin üyeye ulaşan ücretsiz 'ürün deneme' platformu

Webrazzi Dijital 2017'de sahneye çıkan girişimlerden Denebunu, büyük markaların ürünlerini denemek ve yorumlamak isteyenler için ücretsiz bir platform olarak dikkat çekiyor. Girişim, marka tarafındaysa hala tam olarak çözülemeyen sampling yani numune operasyonuna dijital ve ölçümlenebilir bir çözüm sunuyor.

Yaklaşık 6 ay önce yayına giren ve bugüne kadar 350 bin üyeye ulaşan Denebunu, aynı zamanla P&G, Unilever, Loreal, Nestle ve Eti'nin de aralarında bulunduğu 40 markayla iş birliği yapmayı başarmış. Girişim ayrıca 6 aylık sürede 100 bin üyesinin evine girmiş, 500 bin ürün dağıtımı gerçekleştirmiş.

Denebunu ayda bir kez, ilgili kullanıcılarına gönderim yapıyor

Denebunu'ya üye olurken, platformun size uygun ürünleri belirleyebilmesi için ilgi alanlarınızın ve alışveriş alışkanlıklarınızın da sorulduğu bir form doldurmanız gerekiyor. Kullanıcılar için tamamen ücretsiz (kargo da dahil) olan platform, her ay bir kez (ürünle ilgili kullanıcı kitlesine) ürün gönderimi yapıyor.

Yalnızca kadınların değil erkeklerin de üye olabildiği Denebunu, cilt bakımından gıdaya kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine odaklanmış. Diğer yandan platformun kullanıcılarından tek istediği şey ise ürünlerle ilgili geri bildirimlerini yine platforma iletmeleri. Denebunu diğer yandan da markalar için detaylı bir raporlama ve geri bildirim havuzu oluşturuyor.

Kullanıcılar da yüksek takipçi sayıları olmadan ürün deneyip yorumlama şansı yakalıyor

Denebunu modeli, hatırlarsanız ülkemizde de daha önce denenmiş ve globalde başarısı ispatlanmış bir model. Markaların çoğunlukla ölçümleyemediği ve analiz edemediği bir konuda, onlara teknolojik bir yol sunan girişim, kullanıcıları için de yüksek takipçi sayıları olmadan deneme ürünlerine ulaşma ve yorumlama şansı anlamına geliyor. Girişimin başta YouTube ve Instagram olmak üzere kullanıcılarının yaptığı gönüllü paylaşımlar da bu noktada örnek olarak gösterilebilir.

Denebunu'nun dikkat çeken noktalarından biri de kurucusunun 7 yıllık hızlı tüketim malları sektörü tecrübesinin bulunması. Duygu Akbudak ile konuştuğumuzda 500 bin TL özsermayeyle kurulan girişimin şu an yatırım görüşmelerinde olduğunu öğrendik.

Denebunu hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz. Son olarak, Denebunu'nun Webrazzi Dijital 2017 sahnesindeki girişimi sunumuna dilerseniz hemen şimdi göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.