Yerli sanatsal bulmaca oyunu cut. dünya çapında App Store'lara hızlı bir giriş yaptı

Yerli sanatsal bulmaca oyunu cut. dünya çapında App Store'lara hızlı bir giriş yaptı

Son dönemin en üretken indie oyun yapımcılarından Yunus Ayyıldız, bağımsız oyun stüdyosu gamebra.in imzalı yeni mobil oyununu yayınladı. iOS için geliştirilen cut. isimli oyun, ilk günden itibaren Türkiye ve dünya genelinde birçok ülkede öne çıkanlar arasında gösteriliyor.

Sanatsal bir bulmaca oyunu olarak tasarlanan cut., tek çizgi sanatına (one line art) dayalı bir puzzle oyunu. gamebra.in çizgisiyle uyumlu olarak oyun, minimalist estetik çizgiden ve rahatlatıcı sadelikten ödün vermiyor. Kübra Sezer Ayyıldız ve Yunus Ayyıldız tarafından geliştirilen cut. oyunundaki çizimlerin bazıları çifte ait, bazıları  ise bu alanda daha önce yapılmış çalışmalardan alınmış. Oyunun müzikleri ise Ozan Barış Yılmaz tarafından yapılmış.

Yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede geliştirilen oyunun ilk prototipi GGJ 2107'de tamamlanmış. Mart ayında mobil cihazlarda sorunsuz çalışması için ip fiziğini (iki ucundan da tutup çekilebilir bir ip fiziği algortiması) geliştiren ekip, Apple'ın iPhone 7 ve 8 ile eklediği Haptic Feedback, 3D Touch Shortcut gibi teknolojileri entegre edip oyunu geçtiğimiz ay tamamlamış. Ekibin en hızlı tamamladığı oyun, geçtiğimiz günlerde App Store'da yayınlandı.

cut. denemek isterseniz, bağlantıyı izleyerek, 0,59 TL'den satın alabilirsiniz. Heyecanlı bir yarış oyunu arıyorsanız, cut.'ın size göre olmadığını belirtmekte fayda var. cut. oynarken sakinleştiren ve hayatta kalma güdüsü yerine dikkat isteyen, ince bir oyun.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.