1000'in üzerinde bot oluşturan Dahi.ai, gelişmiş botlar için Botanalytics.co ile işbirliğine gitti

1000'in üzerinde bot oluşturan Dahi.ai, gelişmiş botlar için Botanalytics.co ile işbirliğine gitti

Bireyler ve kurumlar için kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde bot oluşturma servisi olarak konumlanan Dahi.ai, daha da gelişmiş botlar isteyen kullanıcıları için Botanalytics.co ile iş birliğine gitti.

Bugüne kadar binin üzerinde bot oluşturulan Dahi.ai platformunda alışverişten siparişe, müşteri hizmetlerinden rezervasyona kadar geniş bir yelpazede chatbot geliştirilebiliyor. Kısa bir süre önce yeni yatırımını duyuran Botanalytics.co da hatırlarsanız bot sahiplerine insan-bot iletişimini geliştirmeleri adına gerçek zamanlı olarak analitik servisi sunuyordu.

Dahi.ai'de Botanalytics.co entegrasyonu bu şekilde gerçekleşiyor

Bot Dahi.ai'den, analitik hizmeti Botanalytics.co'dan

İş birliği sonrası Dahi.ia kullanıcıları, platform üzerinde geliştirdikleri botlar için detaylı bir raporlama hizmeti alabilecek. Aktif kullanıcı oranı, karışıklık tetikleyicisi, dialog adım sayısı, kullanıcıların yeniden ziyaret istatistikleri ve bot üzerinde geçirilen süre gibi çok sayıda detay, Dahi.ai'deki yerini almış durumda.

İş birliğinde faydalanmak için her iki platforma da ayrı ayrı üye olmak gerekiyor, entegrasyon ise Dahi.ai'ye girilen bir token üzerinden yürüyor. Ücretlendirmeye ise kullanıcılar karar veriyor. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre her iki platformu da freemium veya premium ya da birini premium gibi kullanabiliyor.

Kulağa oldukça mantıklı gelen bu iş birliği, Dahi.ai'nin halihazırda Botanalytics.co'nun çözdüğü bir problem için kendi içinde vakit harcamamasına sebep olmuş.

Diğer yandan girişimcilere göre bu haber ülkemizdeki chatbot pazarı için de bir ilk niteliğinde. Her iki girişime de fayda sağlayan bu gibi iş birliklerinin tüm sektöre yayılarak sürmesini diliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.