Mobil uygulamalarını yayınlayan akıllı araç sistemi MOSX, satışa sunuldu

Tak çalıştır akıllı araç sistemi MOSX, aradan geçen sürede Android&iOS platformları için mobil uygulamalarını tanıtıp ön sipariş aşamasından çıktı ve satışa sunuldu.
Mobil uygulamalarını yayınlayan akıllı araç sistemi MOSX, satışa sunuldu

Sizlere daha önce tanıttığımız tak çalıştır akıllı araç sistemi MOSX, aradan geçen sürede Android&iOS platformları için mobil uygulamalarını tanıtıp ön sipariş aşamasından çıktı ve satışa sunuldu.

1996 yılı ve sonrasında üretilen tüm araçlarla uyumlu olan MOSX cihazı şu an 129 TL'lik bir fiyat etiketine sahip. Yalnız hemen belirtelim, yazının sonunda ufak çaplı bir kampanya sizleri bekliyor. :)

MOSX'i kullanmak için aracınızdaki OBD girişine cihazı takmanız, ardından telefonunuzdaki uygulamayı cihaza bir defaya mahsus olarak tanıtmanız gerekiyor. Bluetooth 4.0 teknolojisi ile haberleşen MOSX, sonrasında arıza tespit ve sürüş istatistiklerini uygulama üzerinden kullanıcılarına yansıtabiliyor.

MOSX uygulamasındaki özellikler bu şekilde sıralanmış

MOSX cihazı, arıza tespiti sonrasında Mobil Oto Servis üzerinden usta bulmanızı da sağlıyor

Webrazzi Summit 2016 bünyesinde yer alan Webrazzi Arena'da lansmanı yapılan MOSX, en çok arıza tespiti yapabilmesi, arıza kodlarının sebebini anlaşılabilir bir dille sunabilmesi ve arıza ışığını silebilmesiyle öne çıkıyor. Cihazın bunlar dışındaki bir diğer özelliğiyse sürüş analizi yapabilmesi.

Mobil Oto Servis'in bir markası olan MOSX, aynı zamanda herhangi bir arıza tespit durumunda direkt olarak Mobil Oto Servis üzerinde destek talebi de açabiliyor. Diğer yandan MOSX'in sunduğu sürücü istatistiklerini de biraz daha detaylandırmak gerekirse... MOSX'de yol bilgisayarı açıkken yapılan sürüşler kaydedilip yakıt tüketimi ve sürüş skoru gibi bilgilerle beraber geriye dönük olarak kaydediliyormuş.

Cihaz ayrıca sesli yönlendirmeler yapabiliyor, akü seviyesi düşerse, motor hararet yaparsa ya da araçta bir arıza tespit edilirse anında telefonunuza bildirim gönderebiliyor.

Evet, MOSX teknoloji olarak uzun yıllardır globalde var olan bir fikir. Ancak girişimciler, bu tarz cihazların yerli pazarda henüz önemli bir yaygınlık kazanmamış olmasının avantajını, kullanıcılara sundukları detaylı ve Türkçe mobil uygulama sayesinde kullanmak istiyor. Tabii MOSX'in Mobil Oto Servis ile fazlasıyla uyumlu bir ürün olduğunu da söylemek gerekiyor. MOSX ve Mobil Oto Servis girişimi hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Webrazzi okuyucuları için indirim kodu

Son olarak; MOSX'e 'webrazzi99' koduyla beraber 99 TL'ye sahip olabileceğinizi de söylemiş olalım. İndirim kodu ilk 50 kişi için geçerli.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.