Dijital çizgi roman platformu: Okubi

Yerli çizgi roman platformu olarak karşımıza çıkan Okubi, çizgi roman fasiküllerini elektrikli ortama taşıyor. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişilebilen Okubi, hem Android, hem de iOS platformlarına destek veriyor. Özgür Nair ve Yasin Aydın tarafından kurulan Okubi, şimdilik kısıtlı bir arşive sahip olsa da yakın zamanda yeni çizgi romanlara kavuşacak.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı okuma özelliğine sahip olan Okubi, yaklaşık 200 binden fazla okuyucuya sahip. Şu an için kısıtlı bir arşive sahip olan Okubi, Teşebbüs 2.0, Oyun Bozan, Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları gibi önemli yerli serilerin yanı sıra dünyanın en çok satan çizgi roman serilerinden biri olan The Walking Dead’i de Türkçe olarak okuyucularına sunuyor.

İçerisinde ücretsiz seçeneklere de sahip olan Okubi’nin uygun fiyatlı bir platform olduğunu da belirtelim. 1.25 ile 6.50 TL arasında değişen çizgi roman fiyatları sunan Okubi, kısıtlı arşiv sorununu aşarsa önemli başarılar yakalayabilir. Ödeme işlemlerini de kolaylaştırmak isteyen Okubi, uygulama içi satın alma, mobil ödeme ve kredi kartı gibi seçenekler sunuyor.

Son olarak Okubi’nin yurt dışında önemli rakipleri olduğunu da ekleyelim. Özellikle uzun zamandır hem iOS hem Android pazarının en sevilen uygulamalarından biri olan Comics, zengin çizgi roman arşivi ve uygun fiyatlarıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Dilerseniz Okubi uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.